EMC podało wyniki za II kw.

Skonsolidowane przychody EMC wyniosły w II kw. 2009 3,26 mld USD. Zysk netto liczony wg zasad GAAP wyniósł 205,2 mln USD.

Przychody z części EMC Information Infrastructure (do której zalicza się dział pamięci masowych, rozwiązania z zakresu zabezpieczeń RSA oraz rozwiązania do archiwizacji i zarządzania treścią) wyniosły w II kwartale 2,8 mld USD, co oznacza wzrost o 5% w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Firma EMC poinformowała również o zakończeniu wykupu firmy Data Domain. Kontroluje obecnie około 94,2% udziałów tego przedsiębiorstwa. EMC planuje zrealizować drugi etap fuzji i zakończyć przejęcie Data Domain w ciągu najbliższych dni. Po zakończeniu procesu akwizycji firma Data Domain stanie się fundamentem nowego działu pamięci masowych EMC. Dział ten skoncentruje się na opracowywaniu i oferowaniu nowej generacji dyskowych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania i archiwizacji danych. W kończącym się 30 czerwca 2009 r. kwartale firma Data Domain osiągnęła przychody w wysokości niemal 86 mln USD, co stanowi 40-proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Firma VMware, której udziałowcem większościowym jest EMC, wygenerowała w II kwartale przychody w wysokości 455 mln USD.

Spółka oczekuje, że jej skonsolidowane przychody wyniosą w 2009 r. 13,8 mld USD, uwzględniając przy tym 200 mln USD przychodów uzyskanych przez Data Domain. EMC spodziewa się, że skonsolidowane przychody w III kw. wzrosną o 2-3% w stosunku do II kwartału 2009 r., nie uwzględniając przychodów uzyskanych dzięki przejęciu firmy Data Domain. Włączając natomiast w kalkulacje także tę firmę, EMC spodziewa się wzrostu swoich przychodów o 4-5%.

W 2010 r. oszczędności uzyskane w wyniku działań redukujących wydatki obniżą koszty przedsiębiorstwa w porównaniu z 2008 r. o 500 mln USD. Firma spodziewa się, że w 2010 r. przychody ze sprzedaży produktów i usług Data Domain i EMC Avamar przekroczą 1 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200