EMC - nowe produkty do ochrony danych oparte na architekturze Protection Storage

Firma EMC zaprezentowała nowe rozwiązania (sprzęt, oprogramowanie i usługi) oparte na architekturze Protection Storage, które zapewniają danym bezpieczeństwo. Są to produkty linii Data Domain, narzędzia programistyczne Avamar i NetWorker 8.1 oraz usługa Mozy.

Nowe systemy Data Domain klasy średniej są oznaczone symbolami DD2500, DD4200, DD4500 i DD7200 (i zastąpią systemy DD640, DD670, DD860 i DD890). Jak twierdzi EMC, mogą one obsługiwać maksymalnie 540 strumieni danych (3 razy więcej niż dotychczas) oraz pozwalają tworzyć kopie zapasowe danych bezpośrednio z SAP HANA Studio przez NFS. Wszystkie nowe systemy Data Domain można integrować z aplikacjami archiwizującymi firm OpenText, IBM i Dell. Dzięki tym nowym możliwościom systemy Data Domain mogą być wykorzystywane z ponad 20 produktami do takich zastosowań, jak: przechowywanie plików, wiadomości e-mail i danych SharePoint, a także zarządzanie treścią i archiwizacja baz danych.

EMC wprowadził to pakietu Data Protection Suite narzędzie noszące nazwę Avamar 7. Obsługuje ono wszystkie rodzaje obciążeń centrum przetwarzania danych kierowane do systemów Data Domain, łącznie z systemem plików i kopiami zapasowymi NAS/NDMP. Ponadto nowy klient internetowy VMware vSphere umożliwia administratorom VMware zarządzanie tworzeniem kopii zapasowych i odtwarzaniem po awarii za pomocą programu Avamar z poziomu dobrze znanego interfejsu.

Zobacz również:

  • Ransomware zagraża ochronie zdrowia
  • Czy smartfony potrzebują oprogramowania antywirusowego

Oprogramowanie NetWorker 8.1 wprowadza nowe, zintegrowane zarządzanie tworzeniem obrazów stanu, z nowym interfejsem użytkownika w formie kreatora, automatycznym wykrywaniem oraz inteligentnym przypisywaniem miejsca przechowywania obrazu stanu. Integracja z systemami Data Domain jest ściślejsza dzięki obsłudze Data Domain Boost przez łącze Fibre Channel. NetWorker w zupełnie nowy sposób obsługuje VMware, wykorzystując usługi technologiczne Avamar. Z kolei Mozy to nowa usługa (zintegrowana z Active Directory), pozwalająca tworzyć kopie zapasowe danych w chmurze.

Wszystkie nowe produkty EMC do ochrony danych będą ogólnie dostępne w trzecim kwartale 2013 r. W tym samym czasie będą one również dostępne w ramach infrastruktury VSPEX (architektura do tworzenia kopii zapasowych danych w chmurach, zaprezentowana przez EMC na początku 2012 r.).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200