EMC Forum 2007

Ilość danych, która zostanie przetworzona na świecie w 2010 to prawie jeden zettabajt (988 miliardów gigabajtów). Gdzie i jak to przechowywać? I co więcej, jak tym zarządzać? Odpowiedzi szukali uczestnicy drugiej edycji konferencji EMC Forum, która trwała od 31 maja do 1 czerwca w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

Konferencja EMC Forum została pomyślana jako nośnik wiedzy dla partnerów i klientów EMC. Tradycyjnie też była okazją do prezentacji najnowszych rozwiązań z zakresu przechowywania i ochrony informacji oraz optymalizacji procesów i infrastruktury. Nowością tegorocznej konferencji było wprowadzenie bloków tematycznych skierowanych do przedstawicieli sektora finansowego, małych i średnich przedsiębiorstw oraz kierownictwa działów IT. Inżynierowie z EMC prezentowali zagadnienia związane z zarządzaniem informacją i zdarzeniami bezpieczeństwa, wdrażaniem procesów wspierających działalność biznesową firm, zachowaniem ciągłości zdarzeń biznesowych a także z archiwizacją i tworzeniem kopii zapasowych i backupu.

EMC Forum 2007

Podczas swojego wprowadzającego wystąpienia Bartosz Stebnicki, dyrektor generalny EMC Polska, podsumował obowiązujące trendy związane z tworzeniem, przetwarzaniem i przechowywaniem informacji w naszym codziennym życiu. Wskazał, że zdjęcia, filmy, muzyka czy poczta elektroniczna są głównymi czynnikami tak lawinowego wzrostu ilości danych, które trzeba przechować. Fakt, że do 2006 r. zostało stworzonych 3 miliony razy więcej danych, niż treść napisanych dotychczas książek powoduje, że nadeszła konieczność uporządkowania sposobu podejścia do zarządzania informacją. Bartosz Stebnicki wskazał takie kluczowe elementy jak przechowywanie danych, ich ochrona, optymalizacja oraz wykorzystywanie wartości zgromadzonych danych.

EMC obecnie realizuje zakreśloną kilka lat temu politykę firmy, która nie skupia się już tylko na dostawach sprzętu do przechowywania danych, ale całej infrastruktury do zarządzania nimi. Stąd obok podstawowej oferty pamięci masowych pojawiły się systemy do zarządzania treścią i archiwizacji (to m.in. efekt przejęcia firmy Documentum), a do oferty EMC włączył też systemy bezpieczeństwa kupione wraz z firmą RSA Security oraz technologię wirtualizacji od firmy VMware.

Oprócz specjalistów z firmy EMC do uczestnictwa w wykładach zostali zaproszeni najważniejsi partnerzy technologiczni firmy - Brocade i Cisco (dostawcy infrastruktury sieci SAN) oraz Dell (partner OEM) i Quantum (dostawca m.in. bibliotek taśmowych). Patronat medialny objęło Wydawnictwo IDG (magazyny Computerworld i Networld).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200