EDA - mobilny asystent

Urządzenia określane mianem osobistych asystentów cyfrowych PDA ($Personal Digital Assistant$) od lat pomagają przedsiębiorcom w codziennych obowiązkach. Obecnie obserwujemy dynamiczny rozwój zaawansowanych, biznesowych smartfonów. Na rynku pojawia się również coraz więcej urządzeń określanych jako EDA ($Enterprise Digital Assistant$), które dzięki połączeniu uniwersalności z wysokim stopniem wyspecjalizowania, wyznaczają nowy standard w pracy mobilnej.

Rynek wymusza zmiany

Dane statystyczne pokazują, że w ostatnich latach następuje odwrót od klasycznych rozwiązań mobilnych (zwykłe telefony komórkowe, podstawowe narzędzia typu PDA) na rzecz bardziej zaawansowanych modeli. Według obliczeń firmy Gartner, w III kwartale ub.r. liczba sprzedanych smartfonów wzrosła w ujęciu rocznym o 96%. W tym samym czasie sprzedaż telefonów komórkowych zwiększyła się tylko o 35%.

EDA - mobilny asystent

Notebook nie jest poręczny, a smartfon i PDA nie oferują specjalistycznych aplikacji. Aby sprostać rosnącym wymaganiom przedsiębiorców, powstały urządzenia typu EDA (Enterprise Digital Assistant).

Potrzeba dostępu do coraz to nowszych funkcji urządzeń mobilnych widoczna jest nie tylko na rynku konsumenckim, na którym mocno koncentrują się producenci, ale także w segmencie biznesowym (MSP, korporacje). Obecnie firmy poszukują rozwiązań pomagających skrócić czas dostawy towaru, poprawiających logistykę, a w konsekwencji zadowolenie klienta końcowego z otrzymanych usług.

Aby sprostać rosnącym wymaganiom przedsiębiorców, powstały wyspecjalizowane urządzenia typu EDA (Enterprise Digital Assistant), które oprócz funkcjonalności smartfonów i PDA, dysponują wieloma dodatkowymi możliwościami przy stosunkowo niewielkich rozmiarach. Uniwersalne narzędzia EDA pozwalają na: korzystanie z zaawansowanych i wymagających odpowiednich zasobów aplikacji, uzyskiwanie dostępu do internetu oraz sieci korporacyjnej z każdego miejsca (Bluetooth/Wi-Fi/UMTS/3,5G); często mają wbudowane odbiorniki GPS, skanery, drukarki, czytniki RFID, kodów kreskowych, pasków magnetycznych, kart inteligentnych itp.

EDA - mobilny asystent
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200