E-mail z nieba

Skandynawskie Linie Lotniczne SAS postanowiły wyposażyć 11 samolotów w bezprzewodowy system dostępu do Internetu Connexion. Stworzony przez Boeinga system ma zacząć funkcjonować w SASie począwszy od 2004 roku.

Umowa Boeinga z liniami SAS to już drugie tego typu porozumienie. Pierwsze podpisał Boeing z Lufthansą AG. W tym roku system został już pomyślnie przetestowany na trasie Frankfurt - Waszyngton. Technologią zainteresowane są też British Airways i Japan Airlines, które miały już okazję przetestować system.

Prędkość pobierania danych w systemie Connexion wynosi 20 Mb/s, a wysyłania 1 Mb/s. "Oczywiście transfer będzie uzależniony od pogody i innych czynników" – powiedział przedstawiciel Connexion.

Zobacz również:

  • Starlink dla pojazdów mobilnych
  • Darmowy hosting bije rekordy popularności

Pasażerowie będą mogli korzystać z dostępu do Internetu używając notebooków podłączonych do gniazdek Ethernet, (zamontowanych przy siedzeniach) albo poprzez karty WLAN.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200