E-mail dla mas

Indyjska firma INabling Technologies zaprezentowała Istation - urządzenie umożliwiające edycję tekstu oraz odbieranie i wysyłanie poczty elektronicznej.

Indyjska firma INabling Technologies zaprezentowała urządzenie, umożliwiające tanie i wygode korzystanie z poczty elektronicznej. Istation jest wyposażony w edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz kalendarz.

Istation, według informacji dostarczonych INabling Technologies, będzie kosztować ok. 150 USD. Ponadto jego użytkownicy będą musieli opłacać miesięczny abonament w wysokości ok. 3 USD, umożliwiający odbieranie i wysyłanie nieograniczonej ilości e-maili.

Urządzenie waży ok 1 kg, wyposażone jest w wyświetlacz LCD oraz wbudowany modem. Jeden egzemplarz może obsługiwać 5 oddzielnych kont pocztowych oraz przechowywać do 250 wiadomości. Oczywiście, podobnie jak w przypadku tradycyjnego korzystania z poczty, możliwe jest przygotowanie wiadomości "offline".

Zaprezentowany przez INabling Technologies pierwszy model Istation zainteresuje raczej klientów korporacyjnych. Wyposażony jest w edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny oraz kalendarz. Możliwe jest również przesyłanie danych do (lub z) komputera PC oraz drukowanie plików tekstowych.

"Naszym głównym celem jest dotarcie do klientów indywidualnych. Myślę, że produktem z pewnością zainteresują się osoby, które w najbliższym czasie nie planują zakupu komputera, jednocześnie nie chcą jednak rezygnować z korzystania z poczty elektronicznej. Oczywiście, zamierzamy oferować Istation również poza Indiami. Chcemy, by w ciągu następnych 5 lat urządzenie to można było kupić w co najmniej 30 krajach na całym świecie" - powiedział szef INabling Technologies John Aravamuthan.