Dziś "Dzień Firewalla"

Producenci oprogramowania mają nowy pomysł na przekonanie użytkowników do korzystania z programów zabezpieczających - zorganizowali "Dzień Firewalla". Głównym elementem obchodów owego nietypowego "święta" jest witryna PersonalFirewallDay.org, na której znaleźć można informacje o tym, dlaczego należy korzystać z firewalli i programów antywirusowych.

Główni organizatorzy "Personal Firewall Day" to Microsoft, Network Associates, Sygate, Zone Labs, oraz TruSecure. Firmy chcą w ten sposób edukować użytkowników - tzn. przekonać ich, że w dobie powszechnego dostępu do Internetu korzystanie z osobistych firewalli i programów antywirusowych, a także ich cykliczne uaktualnianie, jest niezbędne dla zabezpieczenia się przed hakerami, oszustami i wirusami komputerowymi.

W uruchomionym dziś w nocy anglojęzycznym serwisie internetowymhttp://PersonalFirewallDay.org znaleźć można także porady, które ułatwić mają właściwe zabezpieczenie się online. Warto podkreślić, że umieszczono tam jedynie podstawowe, bardzo ogólne informacje o zasadach korzystania z programów zabezpieczających - w serwisie nie znajdziemy szczegółowych instrukcji korzystania z firewalli, lecz raczej ogólne wskazówki i porady dotyczące bezpieczeństwa w Sieci. "Serwis przeznaczony jest dla osób, które nigdy w życiu nie korzystały z firewalla. Stwierdziliśmy, że nie ma sensu zamieszczać tu informacji adresowanych do bardziej zaawansowanych użytkowników - ci doskonale wiedzą, jak się właściwie zabezpieczyć online" - tłumaczy Larry Reiff, rzecznik projektu.

Zobacz również:

  • Pierwsza konferencja Apple w tym roku już 8 marca

Co ważne, twórcy witryny zamierzają ją sukcesywnie uaktualniać, tak, by stała się ona centrum wiedzy o bezpieczeństwie dla użytkowników komputerów PC.

Więcej informacji:

http://www.PersonalFirewallDay.org

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200