Dzięki temu układowi GPU aplikacje VR wkroczą szerszą ławą do smarfonów klasy low-end

ARM wprowadził do oferty układ GPU noszący nazwę Mali-G51, który z racji swej ceny znajdzie zastosowanie w smartfonach z niższej półki. Układ jest na tyle wydajny, że może z powodzeniem obsługiwać aplikacje VR (wirtualna rzeczywistość) uruchamiane na takich smartfonach.

Analitycy szacują, że dzięki układowi Mali-G51 wirtualna rzeczywistość 4K – czyli taka, którą wspierają obecnie tylko bardzo drogie smartfony, np. Galaxy S7 - wkroczy szerszą ławą również do tanich smartfonów, które kosztują mniej niż 1000 zł.

Najnowsza technologia VR opracowana przez Google nosi nazwę DayDream. Wiadomo już, że będą ją na razie wspierać tylko smartfony z najwyższej półki. Dobra wiadomość jest taka, że dzięki układowi Mali G-51 technologia DayDream wkroczy również niewiele później do smartfonów klasy low-end.

Zobacz również:

ARM informuje, że układ bazuje na firmowej architekturze Bitfrost. To właśnie dzięki niej smartfony zawierające takie układy będą w stanie obsługiwać nawet najbardziej wymagające aplikacje VR, pobierając jednocześnie dużo mniej energii od dostępnych obecnie smartfonów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200