Dzięki temu certyfikatowi mobilne połączenia VPN będą bezpieczniejsze

Internet of Secure Things Alliance, (w skrócie ioXt; organizacja zarządzająca certyfikatami bezpieczeństwa przyznawanymi urządzeniom IoT) opracowała i wprowadziła do obiegu nowy certyfikat opracowany z myślą o urządzeniach mobilnych i obsługiwanych przez nie połączeniach VPN. Nowy certyfikat zyskał wsparcie wielu liczących się firm IT, w tym takich potentatów, jak Google i Amazon.

Certyfikat

Certyfikat (patrz tutaj) definiuje bezpieczny „profil aplikacji mobilnej”, który zawiera zestaw wymogów związanych z bezpieczeństwem aplikacji obsługujących wirtualne sieci prywatne. W opracowywaniu takiego profilu brały udział firmy Google i Amazon, jak również wiele uprawnionych do tego laboratoriów zajmujących się zagadnieniem bezpieczeństwa. Do podmiotów tych dołączyły się też dostawcy testów bezpieczeństwa monitorujących pracę aplikacji mobilnych, w tym NowSecure.

Jedną z pierwszych na świecie konsumenckich usług VPN, której certyfikat taki został już przyznany, oferuje platforma Google One. A oto kolejne usługi, które również otrzymały certyfikat: ExpressVPN, NordVPN, McAfee Innovations, OpenVPN for Android, Private Internet Access VPN oraz VPN Private.

Zobacz również:

  • Digital Europe krytykuje unijną ustawę o AI
  • Światowy rynek smartfonów na dobrej drodze do ożywienia
  • Veeam Data Platform z certyfikatem Common Criteria

Wiadomo już, że w kolejce do przyznania tego certyfikatu oczekują kolejne usługi. Znajdą się one zapewne już niedługo w ofercie wielu liczących się na świecie firm IT o czym świadczy fakt, że certyfikat zyskał wsparcie tak znanych dostawców rozwiązań IT, jak Comcast, Facebook, Schneider Electric, T-Mobile, jak również innych gremiów zajmujących się bezpieczeństwem, w tym Zigbee Alliance i Z-Wave Alliance.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200