Dystrybutor na giełdę

Grupa JTT Computer SA uzyskała w 1997 r. 456 mln zł przychodów. W drugiej połowie br. zamierza debiutować na giełdzie.

Grupa JTT Computer SA uzyskała w 1997 r. 456 mln zł przychodów. W drugiej połowie br. zamierza debiutować na giełdzie.

Przedstawiciele JTT Computer SA zapowiedzieli w drugiej połowie tego roku debiut firmy na giełdzie. Do czerwca br. zapadnie decyzja, ile akcji zostanie przeznaczonych do sprzedaży na rynku publicznym - odpowiadających 20 lub 40% wartości kapitału spółki, wynoszącego 25 mln zł. Więcej funduszy JTT Computer będzie starało się pozyskać wówczas, gdy kierownictwo zadecyduje, że w najbliższej przyszłości zamierza przejąć kolejne firmy z rynku teleinformatycznego. Najpóźniej w III kwartale br. Komisja Papierów Wartościowych otrzyma prospekt emisyjny wrocławskiej spółki.

Zmiany kadrowe

Dyrektorem przejętych w grudniu ub.r. zakładów telekomunikacyjnych Meraster SA z Zabrza został Witold Onaczyszyn, członek zarządu i dyrektor JTT Silesia Sp. z.o.o., zajmującej się produkcją kas fiskalnych. Poszerzono także radę nadzorczą JTT Computer. W jej skład weszli Uli Kottman, wcześniej jeden z kierowników na Europę Wschodnią w Compaq Computer oraz Krzysztof Jajuga - profesor wrocławskiej Akademii Ekonomicznej, specjalista od rynków kapitałowych. Od lutego br. funkcję dyrektora finansowego będzie pełnił Marek Moczulski, do niedawna członek zarządu i dyrektor finansowy Shell Gas Polska, wcześniej pracownik Price Waterhouse.

W związku z publiczną emisją akcji spółki, Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło decyzję o poszerzeniu systemu motywacyjnego pracowników JTT i spółek holdingu o plan opcji menedżerskich.

System ten obejmie członków zarządu, kierownictwo pierwszego szczebla i głównych specjalistów drugiego szczebla.

Wyniki ubiegłoroczne

W ciągu 12 miesięcy 1997 r. przychód grupy kapitałowej JTT Computer wyniósł 456,7 mln zł, co w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego (350 mln zł) oznacza 30% wzrost. Podobny jego poziom planowany jest także na ten rok. Jak zapewniał Tomasz Czechowicz, prezes JTT Computer SA, planowany zysk netto w wysokości 8 mln zł zostanie osiągnięty. W roku 1997 JTT sprzedała 33 tys. komputerów typu ADAX, w tym roku planuje sprzedać 40 tys.

Przychód z dystrybucji w roku ubiegłym przekroczył 368 mln zł. Największy udział w sprzedaży, podobnie jak rok wcześniej, miały monitory. W roku ubiegłym firma podpisała kilka nowych kontraktów dystrybucyjnych, m.in. z Intelem, US Robotics, IBM (komputery PC), Philipsem i Hewlett-Packardem (drukarki atramentowe). Obsługę dealerów ma poprawić internetowy system wspomagania sprzedaży.


TOP 200