Dystrybutor IT oferuje swoim partnerom aplikację mobilną do sprzedaży i onboardingu

Materiał promocyjny SOFTPROM oferuje swoim partnerom oprogramowanie, które poprawia wydajność sprzedawców i zmniejsza koszty pozyskania nowych klientów. Pomaga również w zamykaniu transakcji i szkoli pracowników do sprzedaży nowych produktów. Aplikacja mobilna pozwala sprzedawcom prezentować i komunikować się z klientami w dowolnym momencie. Klienci partnera oszczędzają swój czas, ponieważ otrzymują informacje o nowych produktach w dogodnym dla siebie czasie i w krótszym czasie mogą zadzwonić do konsultanta online za pomocą video.

SOFTPROM, dystrybutor IT VAD od ponad 20 lat oferuje bezpieczeństwo IT, rozwiązania chmurowe i inne produkty za pośrednictwem sieci ponad 1500 partnerów. Firma posiada w swoim portfolio produkty od ponad 100 producentów, które są promowane przez ponad 80 sprzedawców firmy w swoich biurach w 15 krajach.

Dystrybutor IT oferuje swoim partnerom aplikację mobilną do sprzedaży i onboardingu
Problemy resellerów IT zostały wzięte pod uwagę przez ROI4CIO przy opracowywaniu serwisu internetowego Roi4Presenter. SOFTPROM dostosował zawartość sprzedaży ponad 50 dostawców swojego portfolio do tej usługi.

Produkt SOFTPROM jest dostarczany bezpłatnie sprzedawcom nie tylko w celu sprzedaży ich produktów portfelowych, ale przede wszystkim w celu pomocy sprzedawcom w sprzedaży innych usług i produktów.

Jednym z największych problemów w IT jest ciągła zmiana produktów i nowych wersji produktów. Nowe produkty wymagają nowych szkoleń dla personelu. Wymaga to czasu, a tym samym pieniędzy i rozprasza pracowników partnera. Roi4Presenter zapewnia szybkie szkolenia sprzedażowe i natychmiastowy onboarding. Nowy sprzedawca włącza aplikację mobilną i może natychmiast zrobić prezentację produktu, którego nawet nie zna. Po obejrzeniu 3-minutowej prezentacji sprzedawca rozumie, o co chodzi w danym rozwiązaniu i jakie wartości komu zaoferować.

Roi4Presenter zwiększa liczbę i jakość prezentacji, a w rezultacie zwiększa liczbę zamkniętych transakcji. Menedżerowie wysyłają potencjalnemu klientowi lub partnerowi link do wysokiej jakości prezentacji prowadzonej przez ekspertów ds. Produktów. Sprzedawca otrzymuje powiadomienie w smartfonie, że słuchacz wszedł i może wykorzystać swoje umiejętności sprzedażowe, ze skryptami do slajdów i odpowiedziami na często zadawane pytania, bez marnowania czasu na studiowanie treści produktu.


Dystrybutor IT oferuje swoim partnerom aplikację mobilną do sprzedaży i onboardingu

Jak wiadomo, ludzie sprzedają nie prezentacje, ale w rękach profesjonalisty, prezentacje zwiększają ROI z wirtualnych spotkań.

Teraz sprzedawca może wstawić zdjęcie z linkiem do prezentacji do swojego e-maila za pomocą dwóch kliknięć i nie martwić się o zaplanowanie prezentacji klientowi oraz jej jakości.

Sprzedawcy nie muszą się już martwić, że przegapią zaplanowaną prezentację lub zapomną odpowiedzi na pytanie. Oszczędza się im również rejestrowania danych CRM pokazujących, jaka prezentacja została pokazana, kiedy została pokazana, kto ją obejrzał lub czym zainteresował się widz.

Aplikacja zapisuje w CRM informacje o tym, ile czasu słuchacz spędził na każdym slajdzie prezentacji, które slajdy zanotował na czacie.


Dystrybutor IT oferuje swoim partnerom aplikację mobilną do sprzedaży i onboardingu

Zamiast kosztownej procedury organizowania i zapraszania na webinarium, nagrane prezentacje Roi4Presenter są teraz umieszczane na stronach internetowych jako "non-stop webinar" z możliwością zadzwonienia do prezentera (example).

Teraz prezenter nie traci czasu na powtarzanie tej samej prezentacji nowym słuchaczom, ale koncentruje się na interakcji z klientami i zamykaniu transakcji.

Produkt zapewnia generowanie leadów. Prezentacje sugerują wprowadzanie danych klienta między slajdami, aby kontynuować, a te dane nowych potencjalnych klientów są zapisywane w CRM, a także wszystkie pytania i dane o tym, jak długo słuchacze byli na różnych slajdach.


Dystrybutor IT oferuje swoim partnerom aplikację mobilną do sprzedaży i onboardingu

Kierownictwo otrzymuje na bieżąco raporty z pracy handlowców. Wszystkie dane o tym, czego słuchali odwiedzający i jakie prezentacje oglądali, są rejestrowane w systemie i w CRM. Istnieją raporty z pracy prezenterów-sprzedawców na temat wykonanych prezentacji.

Partnerzy SOFTPROM zwiększają efektywność i portfolio swoich rozwiązań. Oznacza to wyższą jakość obsługi klienta. Dystrybutor dostarczył katalog prezentacji partnerom, a partnerzy mogą sprzedawać natychmiast, mając profesjonalnych "wirtualnych sprzedawców".

Partnerzy mogą przestudiować portfolio 50 produktów w ciągu 15 minut i wybrać, czym interesują się ich klienci i mogą od razu wysłać link do swojego klienta.

Sprzedawcy IT skracają czas negocjowania czasu prezentacji i raportowania do kierownictwa.

Sprzedawcy nie tracą już czasu na negocjowanie czasu prezentacji, ale po prostu wysyłają link, a klienci lub współpracownicy łączą się, gdy im to odpowiada, a sprzedawcy otrzymują powiadomienia i dołączają lub są wzywani do sesji pytań i odpowiedzi.

Użytkownicy końcowi nie tracą już czasu na negocjacje z partnerami dystrybucyjnymi podczas prezentacji. Roi4Presenter pozwala oglądać "skrót". Słuchacze nie tracą czasu na słuchanie czegoś, co może ich nie interesować, ani na szukanie odpowiedzi na częste pytania, które są natychmiast dostępne.


Dystrybutor IT oferuje swoim partnerom aplikację mobilną do sprzedaży i onboardingu

Andrey Degtyarenko, Dyrektor Działu Rozwiązań Stosowanych i Chmurowych mówi:

Roi4presenter pomaga naszym partnerom tworzyć nowe możliwości i śledzić aktywność sprzedawców podczas prezentacji. Skróciliśmy czas wdrażania pracownika oraz wprowadziliśmy gotowe treści sprzedażowe. Dzięki temu, nasi partnerzy mogą teraz skupić się na relacjach z klientami oraz zawieraniem umów, zamiast powtarzać w kółko jedna i ta sama prezentacje

Wyniki ilościowe , które otrzymali partnerzy SOFTPROM:

  • Liczba prezentacji z klientami wzrosła o 100 %
  • Czas pracy prelegentów na prezentacje skrócił się średnio o 10 godzin miesięcznie
  • Czas pracy dla wspólnych raportów zmniejszył się o 1 godz. miesięcznie
  • Czas rozpoczęcia sprzedaży nowych produktów skrócił się o 1 miesiąc
  • Czas na podpisanie umowy skrócił się o 10 godzin miesięcznie
  • Liczba wygenerowanych transakcji wzrosła o 25%

Dystrybutor IT oferuje swoim partnerom aplikację mobilną do sprzedaży i onboardingu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]