Dyski twarde linii WD Red Pro dla systemów NAS

Western Digital poinformował o rozszerzeniu serii dysków twardych WD Red o nowe modele Pro mające pojemność 5 i 6 TB. Są to napędy zaprojektowane dla systemów NAS zawierających do 16 zatok. Dyski posiadają 128 MB pamięci podręcznej i mogą przesyłać dane z prędkością 214 megabajtów na sekundę (MB/s).

Dyski wspierają firmową technologię NASware 3.0 (oprogramowanie zwiększające wydajność i bezpieczeństwo danych) i są odporne na wstrząsy, co zapewnia im wieloosiowy czujnik wstrząsów. Koryguje on wibracje liniowe i obrotowe w czasie rzeczywistym, przyczyniając się do zwiększenia niezawodności w systemach, gdzie występują większe wibracje spowodowane np. pracą wentylatorów wysokoobrotowych używanych do chłodzenia większych systemów.

Dyski twarde linii WD Red Pro dla systemów NAS

Z kolei technologia dynamicznego sterowania wysokością głowicy dostosowuje położenie głowic zapisujących i odczytujących. WD wydłużył dla dysków WD Red Pro okres gwarancyjny (standardowo trzyletni), do pięciu lat.

Zobacz również:

Sugerowana cena detaliczna WD Red Pro (5 TB - model WD5001FFWX i 6 TB model WD6001FFWX) to odpowiednio 1260 zł i 1443 zł.


TOP 200