Dyski twarde SED dla przedsiębiorstw

Seagate wzbogaca ofertę o kolejne dyski twarde typu SED (Self-Encrypting Drive; dyski szyfrujące dane) przeznaczone do obsługiwania aplikacji uruchamianych w przedsiębiorstwach, które przetwarzają dane wymgające specjalnej ochrony. Są to dyski oznaczone symbolami Savvio 15K.2, Savvio 10K.3 i Constellation i Cheetah 15K.7.

Firma wprowadziła na rynek konsumencki tego typu dyski w 2007 r., a następnie zaprezentowała podobne rozwiązanie w dyskach Momentus 5400 przeznaczonych dla serwerów klasy podstawowej.

Analitycy podkreślają, że dyski SED są jednym z najprostszych i stosunkowo tanich rozwiązań, jakie firmy mogą stosować celem ochrony ważnych dla swojej działalności danych. Przystępując do prac nad dyskami szyfrującymi dane Seagate współpracował z kilkoma firmami (w tym z Intelem i LSI), tak aby dyski SED można było integrować z ich firmowymi rozwiązaniami.

Zobacz również:

  • Nowe dyski do serwerów trafiają na rynek - mają 22 TB pojemności
  • Seagate: multi-cloud kluczem do sukcesu biznesowego

I tak np. stosując intelowską płytę Server Board S5520HC (zawierającą kontroler RAID RS2BL080) i dyski szyfrujące dane firmy Seagate, projektanci serwerów mogą integrować oba produkty, tak aby do procesu ochrony danych włączyć również dyski.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200