Dynamiczny wzrost rynku DSL

W pierwszym kwartale br. łącza DSL na całym świecie posiadało 73,426 mln abonentów - wynika z raportu firmy Point Topic, przygotowanego na zlecenie DSL Forum. Najwięcej użytkowników korzysta z takich łączy w Chinach.

W pierwszym kwartale br. przybyło 9,5 mln abonentów linii DSL na całym świecie. Przyrost podwoił się w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. W pierwszych trzech miesiącach br. z DSL korzystało prawie 73,5 mln osób.

Dynamiczny wzrost rynku DSL

LIczba abonentów DSL

Najwięcej posiadaczy szerokopasmowych łączy jest w Chinach - prawie 14 mln osób korzysta tam z DSL. W pierwszym kwartale br. w Chinach przybyło 2,85 mln abonentów tej technologii dostępowej. Na drugim miejscu znalazła się Japonia z liczbą ponad 11 mln linii DSL. Stany Zjednoczone uplasowały się dopiero na 3 miejscu (10,5 mln)

Zobacz również:

  • Przeprowadziliśmy testy terenowe Starlink

Jak wskazują autorzy badania, liczba osób korzystających z linii DSL przyrasta bardzo szybko, co związane jest z większą dostępnością łączy oraz spadkiem ich cen.

Dynamiczny wzrost rynku DSL

Penetracja DSL

W Stanach Zjednoczonych technologia DSL miała 28% udziału w szerokopasmowym rynku w marcu 2003 roku. Obecnie wzrosły one do 42%.

Analizy wykazują, że DLS pozostanie najpopularniejszą technologią szerokopasmowego dostępu do internetu. Liczba abonentów usług dostępnych poprzez sieci telewizji kablowych dopiero w 2007 r. zbliży sie do poziomu 70 mln i wyniesie ok. 68 mln.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200