Dwuwarstwowe DVD TDK

Pod koniec lipca w polskich sklepach pojawi się TDK 882N - nagrywarka zapisująca dwuwarstwowe płyty DVD+R DL.

Dwuwarstwowe DVD TDK

Nagrywarka DVD TDK 882N

882N wyposażono w dobrze znane i sprawdzone technologie m.in. TQM, ActOPC i ADP. Urządzenie zapisuje płyty DVD+R DL z prędkością 2,4x. Krążki DVD+R/-R nagrywane są z prędkością 8x, a DVD+RW/-RW 4x. Metody zapisu to DAO, SAO, TAO oraz zapis pakietowy ze stałą lub zmienną wielkością pakietów.

Opisy mechanizmów nagrywarki:

-TQM (TDK Quiet Mechanizm) - ochrona przed drganiami i wibracjami wywołanymi złym wyważeniem płyt DVD. Płyty DVD są łączone z dwóch połówek, prawie zawsze z nieznacznym przesunięciem. Przy prędkości obrotowej rzędu kilku tysięcy na minutę powoduje to powstanie wibracji. TDK opracował specjalny system absorpcji tych drgań, przede wszystkim w zakresie maksymalnych prędkości.

-ActOPC (Active Optimized Power Control) - optymalizacja mocy lasera do jakości nagrywanego nośnika. Zapis nośników ze stałą mocą lasera jest przewidziany przez przemysłowe normy, jednak niemożliwy do realizacji przy stosowaniu obecnie spotykanych na rynku nośników. Markowe media mają zawsze powtarzalne parametry, czego nie da się powiedzieć o tańszych płytach nieznanego pochodzenia. Parametry są podawane na wyrost i jeżeli zapis rozpocznie się z dużą prędkością to jego zakończenie może być przypadkowe. Prędkości zapisu nie można zmienić w czasie jego trwania, jednak można korygować niewystarczającą moc lasera. Dzięki technologii ActOPC moc lasera jest korygowana na bieżąco, dzięki stałej kontroli poziomu nagranej już informacji.

- ADP (Advanced Dust Proof) - ochrona przed kurzem. W napędzie TDK wykorzystano laminarny strumień powietrza, powstający przy obracaniu się nośnika w dwóch celach. Pierwszy to niedopuszczenie zanieczyszczeń w okolice układu optycznego. Drugi to skierowanie strumienia powietrza poniżej układu optycznego na układy scalone, które są przeważającym źródłem ciepła w nagrywarce.

Nagrywarka TDK 882N DL jest objęta 2 letnią gwarancją oraz programem serwisowym świadczonym w trybie door-to-door. Cena urządzenia nie jest na razie znana.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200