Dwusystemowa i dwuzakresowa Nokia 7600

Na londyńskich targach 100% Design, poświęconych projektowaniu wnętrz, Nokia przedstawiła telefon GSM/WCDMA Nokia 7600, który łączy futurystyczny wygląd z funkcjami fotograficznymi i możliwościami telefonii komórkowej trzeciej generacji.

Dwusystemowa Nokia 7600 umożliwia robienie zdjęć (65 tys. kolorów z rozdzielczością VGA) i rejestrowanie nagrań wideo, wysyłanie i odbieranie wiadomości multimedialnych oraz poczty elektronicznej, a także słuchanie muzyki. Zainstalowany odtwarzacz muzyczny klasy MP3/AAC, zapewnia melomanom odsłuchiwanie muzyki o jakości płyt CD – z wewnętrznej pamięci telefonu (do 50 minut).

Telefon pozwala rejestrować nagrania wideo z dźwiękiem o jednostkowej długości do 2,5 minut, a w sieci WCDMA można wysyłać i odbierać nagrania wideo i zdjęcia nawet podczas rozmowy telefonicznej. Telefon umożliwia podgląd materiałów audio i wideo – nadawanych na żywo z wideoklipów i wiadomości TV – bezpośrednio w trakcie ich pobierania z Internetu (transmisja danych z szybkością do 384 kb/s w sieciach WCDMA). Pliki muzyczne i inne materiały można pobierać w bezprzewodowo z sieci, bądź lokalnie z komputera przy użyciu: portu podczerwieni, technologii Bluetooth lub szeregowego interfejsu USB.

Użytkownik telefonu Nokia 7600 może odebrać 50 zdjęć i wyświetlać je pojedynczo na kolorowym wyświetlaczu lub w formie pokazu slajdów. W pierwszym kwartale 2004 roku Nokia ma zamiar rozszerzyć ofertę akcesoriów o drugi wyświetlacz obrazów, wyposażony w gniazdo karty SIM, do którego zdjęcia będzie można wysyłać komunikatami MMS.

Dwuzakresowa i dwusystemowa Nokia 7600, działająca w sieciach GSM900/1800 oraz WCDMA (Wideband Code Division Multiple Access), ma pojawić się Europie w czwartym kwartale 2003. Przy ciężarze 123 gramów i wymiarach 87x78x18,6 mm telefon będzie jednym z najlżejszych telefonów w segmencie rynkowym GSM/WCDMA.