Dwuserwerowy klaster dla MSP

Firma Thomas-Krenn ma w swoje ofercie klaster zawierający dwa serwery, przystosowany do obsługiwania aplikacji, które muszą pracować z maksymalną niezawodnością.

Klaster (składający się z dwóch identycznych serwerów Supermicro SMCI-5015) może obsługiwać aplikacje hostingowe, którymi można zarządzać przy pomocy dołączonego oprogramowania. Jest to narzędzie służące do zarządzania serwerami wirtualnymi (VPS) oraz domenami firmy SWSoft.

Dwuserwerowy klaster dla MSP

Serwer Supermicro SMCI-5015 (obudowa 1U) jest oparty na procesorach Pentium (także dwurdzeniowych), może zawierać maks. 4 dyski SATA i można w nim instalować zapasowy zasilacz. Oba serwery synchronizują dane w czasie rzeczywistym (w kilkusekundowych interwałach). Jeden z serwerów udostępnia dane i aplikacje, podczas gdy drugi pozostaje w stanie czuwania.

Zobacz również:

W razie awarii pierwszego serwera, drugi natychmiast przejmuje jego funkcje, zapewniając nieprzerwaną dostępność. Serwery pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Linux CentOS i systemu zarządzania klastrem Heartbeat. Oprogramowanie zarządzające serwerami wirtualnymi (Virtuozzo) jest dziełem firmy SWSoft.

Kompletny, działający system wraz z oprogramowaniem i 36-miesięcznym serwisem on-site dostępny jest od 6173 euro.


TOP 200