Dwurdzeniowy Xeon dopiero w 2006 roku

Intel poinformował 19 października, że zamierza wprowadzić na rynek swoje pierwsze dwurdzeniowe układy Xeon w 2006 r. Informacja zaskoczyła obserwatorów rynku, którzy oczekiwali, że nastąpi to już w 2005 r.

Jeszcze we wrześniu Paul Otellini sugerował, że dwurdzeniowy Xeon będzie dostępny już w 2005 r. Otellini powiedział wtedy na Intel Developer Forum w San Francisco, "w 2005 roku Intel zacznie dostarczać dwurdzeniowe układy dla każdego z kluczowych segmentów tego rynku. Będą to układy do instalowania w pecetach, serwerach i komputerach przenośnych".

Przedstawiciel firmy Intel mówi obecnie, że Otellini nie wspomniał w swojej wypowiedzi o układzie Xeon, a zarysował ogólną strategię firmy. Dlatego pierwszym dwurdzeniowym układem, jaki udostępni Intel, będzie prawdopodobnie Pentium. Intel zademonstrował już prototyp takiego układu we wrześniu br. na Intel Developer Forum. Firma zamierza udostępnić w 2005 r. w ograniczonych ilościach (produkcja na większą skalę ruszy w 2006 r.)swoje dwa dwurdzeniowe układy: Itanium i Pentium.

Zobacz również:

  • Pamięci Optane odchodzą do lamusa
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200