Dwóch nastolatków z cyberprzestępczego forum zatrzymanych

Brytyjska policja zatrzymała dwóch młodych mężczyzn podejrzewanych o założenie i zarządzanie internetowym forum cyberprzestępczym.

Serwis, określony przez Scotland Yard mianem największego międzynarodowego, anglojęzycznego forum dla sieciowych przestępców, liczył ok. ośmiu tysięcy członków.

Policja nie ujawniła nazwy forum, podała jedynie, że umożliwiało ono wymianę informacji dotyczących sposobów kradzieży pieniędzy od internautów, jak też handel numerami PIN do kart kredytowych i złośliwym oporogramowaniem.

Zamknięcie forum było wynikiem prowadzonego przez osiem miesięcy śledztwa. Funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. 65 tys. skradzionych numerów kart kredytowych

Jedną z najgłośniejszych operacji skierowanych przeciw cyberprzestępczym serwisom w ostatnim czasie było zamknięcie forum DarkMarket.ws, służącego cardingowi, czyli przestępczemu wykorzystaniu numerów kart kredytowych.

Przypadek ten był - i pozostaje - o tyle ciekawy, że ogromną rolę w rozpracowaniu sieci administratorów DarkMarket odegrał agent FBI, który sam został jednym z nich.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200