Dwie trzecie firm chce zatrudniać specjalistów IT

W III kw. br. plany zatrudnienia specjalistów i menedżerów IT ma 58% firm. Obecnie rekrutację prowadzi aż 68% pracodawców ankietowanych przez Antal International.

Według ekspertów, branża IT to jeden z najszybciej rozwijających się rynków pracy. Zmniejszenie zatrudnienia w IT planuje 13% pracodawców. "Firmy IT planują cały czas wiele nowych projektów, a to wpływa na wzrost potrzeb kadrowych. Pojawiają się na polskim rynku nowe centra R&D i kompetencyjne" - mówi Łukasz Kośnik, menedżer Antal IT & Telecom.

Z analiz Antal Internetional wynika, że branża IT należy do najbardziej dynamicznie zatrudniających specjalistów i menedżerów. Eksperci podkreślają, że Polska staje się atrakcyjną lokalizacją dla centrów badawczo-rozwojowych zagranicznych korporacji i spółek specjalizujących się w rozwoju oprogramowania. Największe zapotrzebowanie na specjalistów i najciekawsze możliwości rozwoju kariery są w Warszawie, Krakowie i w Trójmieście. Chętnie lokowane są w nich ośrodki rozwijające systemy wbudowane, platformy e-commerce, aplikacje mobilne i rozwiązania oparte na sieciach społecznościowych.


TOP 200