Dwie premiery Novella na Softargu 2000

Tegoroczne katowickie targi oprogramowania Softarg 2000 (zakończone w ubiegłym tygodniu) zbiegły się z premierami dwóch produktów Novella należących do popularnych na polskim rynku pakietów: ZENworks for Desktop oraz Small Business Suite.

Tegoroczne katowickie targi oprogramowania Softarg 2000 (zakończone w ubiegłym tygodniu) zbiegły się z premierami dwóch produktów Novella należących do popularnych na polskim rynku pakietów: ZENworks for Desktop oraz Small Business Suite.

Pierwszy usprawnia sposób zarządzania oprogramowaniem i komputerami pracującymi w sieci. Drugi jest wszechstronną platformą sieciową adresowaną do mniejszych firm.

ZENworks for Desktop 3 to produkt oparty na technologii usług katalogowych, zapewniający rozbudowę sieci i przyspieszający proces dostosowywania firmy do wymogów e-biznesu. Jego podstawowe funkcje to:

 Zdalne zarządzanie stacjami roboczymi - użytkownicy stacjonarni i mobilni, instalowanie i automatyczne naprawianie aplikacji, deinstalacja aplikacji z zachowaniem współdzielonych plików DLL, odtwarzanie uszkodzonej stacji, możliwość zdalnego wygaszenia ekranu użytkownika z zablokowaniem myszy i klawiatury, zdalne uruchamianie wyłączonych stacji.

 Zarządzanie profilami i regułami - skonsolidowany pakiet reguł dla Windows 95/98/NT/2000, integracja z Windows 2000 Group Policy, reguły i ustawienia dla Windows Terminal Server, automatyczne importowanie i usuwanie konfiguracji stacji roboczej z bazy NDS.

 Inwentaryzacja zasobów sieci - bazy lokalne i centralna, integracja z narzędziami do sporządzania raportów pochodzącymi od dostawców niezależnych (Cristal Reports), system baz danych Sybase; możliwość korzystania z systemu Oracle8.

 Tiered Electronic Distribution (TED) - integracja z warstwowym mechanizmem elektronicznej dystrybucji aplikacji, programów korygujących i plików konfiguracyjnych, który będzie udostępniony w kolejnej wersji pakietu ZENworks for Servers 2.

Novell Small Business Suite 5.1 kojarzy funkcje systemów Novell NetWare 5.1 i Novell NDS eDirectory oraz zarządzanie gwarantowane przez Novell GroupWise 5.5. Ponadto do pakietu dołączono produkty kluczowych partnerów Novella, w tym: IBM WebSphere, VirusScan i NetShield firmy Network Associates, Oracle8i oraz Tobit FaxWare.

Wśród nowych narzędzi i funkcji przydatnych dla małych firm, są m.in.:

 Standard Installation - opcja standardowej instalacji

 Novell BorderManager 3.5 Firewall with Proxy/Caching Services - pakiet do zarządzania zabezpieczeniami komunikacji internetowej

 Novell GroupWise 5.5

 Novell ZENworks Starter Pack - zarządzanie aplikacjami i komputerami osobistymi (również zdalne), automatyzacja zadań administracyjnych w oparciu o NDS eDirectory

 Pervasive.SQL*2000 - system baz danych niezależny od platformy systemowej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200