Dwie nowe usługi AWS bazujące na pamięciach masowych HDD

Amazon Web Services chce pomóc firmom uruchamiać aplikacje Big Data i wymieniać duże porcje danych między lokalnym centrum danych i chmurą. Korporacja wprowadziła w tym tygodniu do oferty dwa nowe typy wolumenów. Są one obsługiwane przez usługę Elastic Block Store, a zawarte w nich dane są przechowywane na standardowych dyskach twardych.

Są to wolumeny typu Throughput-Optimized HDD i Cold HDD EBS. Wolumenów typu Throughput-Optimized HDD mogą z powodzeniem świadczyć usługi aplikacjom, które bardzo często korzystają z danych. Z kolei wolumeny typu Cold HDD EBS nadają się doskonale do obsługiwania aplikacji, które sięgają po dane stosunkowo rzadko. Wolumeny mają różną wydajność. I tak wolumeny Throughput-Optimized HDD wymieniają dane z centrum danych z szybkością 500 MB/s, a wolumeny Cold HDD EBSz szybkością 250 MB/s.

Nowe wolumeny są przechowywane na systemach pamięci masowej Snowball, które korzystają z dysków twardych i moją pojemność dochodzącą do 80 TB danych. AWS dostarcza użytkownikom oprogramowanie, które może bezpiecznie i szybko przepościć dane z serwerów pracujących w centrum danych do systemów Snowball zainstalowanych w chmurze AWS.

Zobacz również:

  • AWS, Google Cloud i Azure: porównanie ich funkcji bezpieczeństwa
  • Chmura czy własne Data Center? Które rozwiązanie jest tańsze?

Tym użytkownikom, którzy nie są zainteresowani aplikacjami Big Data, Amazon oferuje usługę S3 Transfer Acceleration. Została ona tak zaprojektowana, aby użytkownik mógł szybko przenosić mniejsze porcje danych ze swojego centrum danych do chmury Simple Storage Service (znanej jako S3). Amazon twierdzi, że użytkownik może w ramach usługi S3 Transfer Acceleration transferować dane do jego chmury pięć razy szybciej od standardowych aplikacji wykonujących podobne zadanie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200