Dwa w jednym

Partnerzy Baana będą mogli sprzedawać w ramach jednej licencji oprogramowanie tej firmy i niektóre z aplikacji wchodzących w skład pakietu BackOffice Microsoftu.

Partnerzy Baana będą mogli sprzedawać w ramach jednej licencji oprogramowanie tej firmy i niektóre z aplikacji wchodzących w skład pakietu BackOffice Microsoftu.

Podczas tegorocznej konferencji BaanWorld Baan ogłosił, że wspólnie z Microsoftem i kilkoma innymi partnerami wprowadzi w życie inicjatywę Simply Better Business. Nowa oferta holenderskiej firmy będzie oparta na rozwiązaniach koncernu z Redmond. System wspomagania zarządzania klasy ERP Baana oraz niektóre z aplikacji wchodzących w skład pakietu BackOffice (m.in. SQL Server, Exchange Server i Site Server) Microsoftu będą dostarczane klientom wspólnie w ramach jednej licencji. Poinformowano także o stworzeniu 64-bitowej wersji systemu Baan IV przeznaczonego na platformę serwera AS/400 IBM.

"Dzięki naszej inicjatywie firmy będą mogły kupować najważniejsze dla nich aplikacje, nie martwiąc się o system operacyjny, bazę danych czy oprogramowanie sieciowe. Wszystkie te programy będą sprzedawane i instalowane od razu, równolegle z naszym systemem" - powiedział podczas prezentacji otwierającej BaanWorld Tom Tinsley prezes Baana. Założona dokładnie 20 lat temu firma zamierza w ten sposób znacznie powiększyć swoją atrakcyjność w sektorze średnich i małych przedsiębiorstw. "W ten sposób walczymy z jedynym tak naprawdę prawdziwym konkurentem współczesnych firm, którym jest złożoność" - stwierdził Jan Baan, założyciel i długoletni prezes holenderskiej spółki. Według niego, zaprezentowana właśnie strategia pozwoli skrócić czas wdrożenia systemu ERP i aplikacji towarzyszących. Firma utrzymuje, że jej produkt jest jednym z najelastyczniejszych systemów ERP na rynku.

Zintegrowane licencje

Resellerzy firmy Baan, którzy często są jednocześnie partnerami Microsoftu, będą mogli sprzedawać w ramach jednej licencji nie tylko całe potrzebne oprogramowanie, ale także dostarczać wszelkie usługi wdrożeniowe. Rozwiązaniem przeznaczonym specjalnie dla średnich i małych firm jest inicjatywa Baan-on-Board. Taki wskaźnik ma gwarantować znaczne obniżenie całkowitego kosztu posiadania (TCO) systemów informatycznych w przedsiębiorstwach. W ramach Baan-on-Board system klasy ERP holenderskiej spółki zostanie zintegrowany z platformą Microsoftu.

Integracja produktów Baan i Microsoft widoczna jest także w koncepcji Digital Nervous System (DNS) przeznaczonej dla dużych przedsiębiorstw. Zgodnie z nią oferta sprzedawcy systemu wspomagającego zarządzanie ma dotyczyć całego systemu informatycznego niezbędnego do uruchomienia potrzebnych aplikacji, a nie tylko samego oprogramowania ERP. Autorem jej jest Microsoft.

Nie zapomnieć o dużych

Baan dąży jednocześnie do rozwoju swojego systemu BaanSeries przeznaczonego dla dużych klientów. To ostatnie rozwiązanie ERP jest rozwiązaniem bardziej skomplikowanym od oferowanego średnim i małym firmom w ramach Baan-on-Board. Wymaga ono dłuższego czasu wdrożenia, ale także większych możliwości rozbudowy systemu, m.in. o elementy planowania łańcucha dostaw, zarządzania relacjami z klientem, systemami handlu elektronicznego itd. Jedną z najnowszych ofert na rynek korporacyjny holenderskiego Baana jest 64-bitowa wersja jego systemu przeznaczona na platformę serwerów AS/400.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200