Dwa telewizory HD LCD od Funai

Firma Funai przestawiła dwa nowe telewizory LCD - modele LCD-B2706 i LCD-B3206. Pierwszy wyposażono w 27-calowy wyświetlacz, natomiast drugi może się pochwalić ekranem o przekątnej wynoszącej 32 cale. Oba potrafią wyświetlić obraz w rozdzielczości HD.

Oba urządzenia, które wyposażono w panoramiczne ekrany (stosunek boków wynosi 16:9) o przekątnej wynoszącej 27 (LCD-B2706) i 32 cale (LCD-B3206), dysponują technologia Clear Pix Engine mającą za zadanie poprawienie jakości wyświetlanego obrazu.

Dwa telewizory HD LCD od Funai

Funai LCD-B3206

Jest on widoczny zarówno w pionie, jak i poziomie pod maksymalnym kątem 176 stopni i charakteryzuje się jasnością sięgającą 550 cd/m2 oraz współczynnikiem kontrastu na poziomie 1000:1. Użytkownik będzie też mógł skorzystać z funkcji PIP (Picture in Picture), wbudowanego systemu dźwięku (dwa głośniki o łącznej mocy 10W) wspomaganego przez technologię DNR (Digital Noise Reduction) oraz wejścia DVI.

Niestety producent nie poinformował na razie z jakiego rodzaju tunerów korzystają telewizory ani w jakiej dokładnie rozdzielczości HD pracują (najprawdopodobniej jednak będzie to 720p).

Ceny nowości nie zostały podane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200