Duże wydruki

Hewlett-Packard oferuje nowe modele wielkoformatowych drukarek DesignJet oraz drukarki biurowe do zastosowań graficznych.

Hewlett-Packard oferuje nowe modele wielkoformatowych drukarek DesignJet oraz drukarki biurowe do zastosowań graficznych.

Hewlett-Packard wprowadza do sprzedaży serię profesjonalnych drukarek atramentowych: DesignJet 2800CP i 3800CP, które drukują z szybkością większą o 60% w porównaniu do starszych urządzeń z tej rodziny, DesignJet 488CA oraz DesignJet ColorPro CAD i DesignJet ColorPro GA.

Wielkoformatowe drukarki DesignJet 2800CP i 3800CP standardowo wyposażono w sprzętowy moduł procesora obrazu RIP EFI Fiery X2-CP, co umożliwiło zwiększenie szybkości druku w trybach wysokiej jakości do ok. 3,0 m2/h. Oba mo-dele mają rozdzielczość 600 dpi (mono i kolor) i drukują na materiałach o maksymalnej szerokości 91 cm i 137 cm. DesignJet 488CA były dotąd sprzedawane tylko na rynku azjatyckim, a obecnie firma wprowadza je również do Europy. Od innych modeli różni je to, że są standardowo wyposażone w programowy interpreter PostScript 3, interfejs sieciowy HP JetDirect EX Plus i profile ICC. Urządzenia umożliwiają emulację druku offsetowego, są zgodne z Apple ColorSync i mogą drukować na materiałach o szerokości 91 cm.

Dwa modele DesignJet ColorPro, pod względem konstrukcji, parametrów i wyglądu odpowiadają biurowym drukarkom HP 2000, ale zostały przystosowane do wymagań użytkowników systemów CAD/GIS lub projektantów grafiki, o ile tylko wystarcza im format A3+. Do DesignJet ColorPro CAD dołączone są sterowniki AutoCAD, natomiast DesignJet ColorPro GA została wyposażona w interfejs siecio-wy, interpreter PostScript 3 oraz zaawansowany zestaw oprogramowania do zarządzania drukiem i kolorami - Adobe PressReady, Apple ColorSync, profile ICC oraz Imation Matchprint. Drukarka ma certyfikat zgodności z kolorami Pantone.


TOP 200