Duet technologiczny pracuje nad rozwiązaniami AI

Atos i IBM razem pracują nad przyspieszeniem cyfrowej transformacji przy wykorzystaniu Sztucznej Inteligencji i technologii Red Hat OpenShift. Firmy chcą wykorzystać AI oraz IoT do opracowania wspólnych rozwiązań w zakresie produkcji, logistyki i łańcucha dostaw.

Firmy Atos i IBM rozszerzyły strategiczne globalne partnerstwo. Rozszerzony sojusz obejmie opracowanie wspólnych ofert opartych na zdekarbonizowanych rozwiązaniach i usługach firmy Atos wzmacnianych przez rozwiązania IBM. W wyniku tej współpracy klienci obu firm mogą spodziewać się dostępu do branżowych rozwiązań automatyzacyjnych wykorzystujących Sztuczną Inteligencję i technologię chmury hybrydowej, aby przyspieszyć cyfryzację, zwiększyć produktywność oraz obniżyć koszty. Atos i IBM będą współpracować, aby sprostać wyzwaniom biznesowym w sektorach: produkcji, energii i usług komunalnych, ropy i gazu, handlu i transportu.

„Ten sojusz to nowy etap strategii Atos, w której chcemy dostarczać klientom konkretne aplikacje biznesowe poprzez współpracę ze światowej klasy liderem jakim jest IBM i doprowadzić do kolejnej fali innowacji. Współgra on również z naszym podejściem branżowym, które koncentruje się na dostarczaniu realnych wyników biznesowych”- powiedział Nourdine Bihmane, Head of Decarbonization Business Line and Head of Growing Markets w Atos. „IBM i Atos mają podobną wizję w kwestii Sztucznej Inteligencji i transformacji cyfrowej opartej na danych. Wspólnie zajmiemy się najpilniejszymi wyzwaniami, przed którymi stoją dziś organizacje, aby zoptymalizować ich działalność w zakładach, siedzibach i infrastrukturze publicznej”.

Zobacz również:

  • Atos ma nowego CEO
  • IBM chroni swoje systemy mainframe przez atakami wykorzystującymi komputery kwantowe
  • Cybereason i Google Cloud wprowadzają rozwiązanie usprawniające detekcję zagrożeń

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200