Duet HPE i AMD z wydajnymi serwerami dla firm

Nowe portfolio serwerów HPE ProLiant i systemów HPE Apollo wyposażonych w procesory AMD EPYC ™ 3. generacji ma stanowić fundament obliczeniowy dla wielu krytycznych obciążeń, które są kluczowe dla transformacji cyfrowej. HPE przeprowadziło szereg testów, które dały wyniki do 39% lepsze niż inne rozwiązania dostępne na rynku.

Duet technologiczny HPE i AMD zaoferował rynkowi rozwiązania na tyle uniwersalne, że zdolne sią one obsłużyć procesy zarówno na brzegu sieci jak i obciążenia superkomputerów eksaskalowych, zapewniających do 10 razy większą szybkość działania w porównaniu do najpotężniejszych, współczesnych superkomputerów. Zastosowanie nowego, wprowadzonego na rynek procesora AMD EPYC ™ 7003, pozwoliło HPE na pobicie 19 rekordów świata w kluczowych obszarach dla optymalizacji obciążeń, w tym m.in. zajęcie pozycji lidera w obszarze wirtualizacji, efektywności energetycznej, obciążeń analitycznych baz danych oraz aplikacji Java. Łącznie, do serwerów i systemów HPE wyposażonych w procesory AMD EPYC 2. i 3. generacji należą obecnie 32 rekordy świata.

Portfolio sprawdzonych, wysokowydajnych, zaawansowanych serwerów HPE ProLiant z procesorami AMD, które jest w stanie sprostać teraźniejszym i przyszłym potrzebom biznesowym, umożliwia organizacjom efektywną automatyzację zadań w zakresie zarządzania i optymalizacji wydajności obciążeń, zapewniając lepsze wyniki w krótszym czasie. Nowe serwery zapewniają również wszechstronność i skalowalność, pozwalające obsłużyć dowolne rozwiązanie. Dzięki temu są w stanie spełnić współczesne wymagania IT stawiane przez m.in. 5G, edge computing, sztuczną inteligencję czy analitykę i modernizować funkcje IT przy użyciu infrastruktury hiperkonwergentnej, kontenerów oraz zróżnicowanych architektur CPU i GPU.

Zobacz również:

  • HPE i NVIDIA łączą siły w pracy nad rozwiązaniem genAI
  • Szef Intela określa zagrożenie ze strony Arm jako "nieistotne"

Serwery HPE ProLiant posiadają też kompleksowe mechanizmy bezpieczeństwa, wbudowane jako system na poziomie układów. Zapewniają one całościową ochronę "360-stopni" od momentu wyprodukowania serwera i jego rozbudowy na etapie wysyłki i dystrybucji, aż po ostatni etap cyklu użytkowania.

Więcej o synergii technologicznej produktów HPE i AMD i realnych korzyściach dla polskich przedsiębiorców można przeczytać tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200