DuckDuckGo tworzy przeglądarkę opartą na prywatności dla macOS

Firma zajmująca się wyszukiwaniem informacji rozszerza swoją ofertę z urządzeń mobilnych na komputery stacjonarne.

DuckDuckGo tworzy przeglądarkę opartą na prywatności dla macOS

DuckDuckGo zaczęła się od prostego pomysłu: wyszukiwarka, która szanuje prywatność użytkonwików. Nie zapamiętuje wyszukiwanych haseł, nie przechowuje informacji o użytkownikach, nie umieszcza trackerów ani w żaden inny sposób nie narusza ich prywatności.

Zadziałało i zdobyło popularność, podgryzając Google całkiem skutecznie, więc firma chciała pójść dalej. Po pierwsze, stworzyła mobilną przeglądarkę dla iOS i Androida, która tak samo chroni prywatność, jak wyszukiwarka z fajnym przyciskiem Fire Button (ma natychmiast „spalać” wszystkie dane i lokalną historię). Wymusza szyfrowanie, blokuje ukryte trackery itd.

Zobacz również:

  • Menadżer haseł - jaki program warto wybrać i na co zwrócić uwagę
  • Najlepsze przeglądarki sieciowe dla biznesu - jaki program wybrać?

We wpisie na blogu podsumowującym osiągnięcia firmy do 2021 roku, firma ujawniła, że pracują nad przeglądarką desktopową dla wielu platform, począwszy od macOS. Nie zdradzono szczegółów, DuckDuckGo jednak twierdzi, że przeglądarka jest zbudowana wokół silników renderujących dostarczonych przez system operacyjny (co oznacza WebKit na macOS), a nie tworzy nowy fork Chromium lub coś podobnego. Nie ma żadnych poziomów prywatności lub ostrzeżeń, tylko zawsze włączona ochrona przed różnymi formami śledzenia i odciskami palców. Ma to być lekka, prosta, czysta przeglądarka do codziennego użytku.

We wpisie na blogu napisano, że w porównaniu z Chrome, aplikacja DuckDuckGo na komputery stacjonarne jest czystsza, bardziej prywatna, a we wczesnych testach okazało się, że jest też znacznie szybsza.

Źródło: Macworld

https://www.macworld.com/article/561374/duckduckgo-desktop-browser-macos.html

Czytaj także:

Wyszukiwarka DuckDuckGo bije rekordy popularności - Computerworld - Wiadomości IT, biznes IT, praca w IT, konferencje

DuckDuckGo uruchamia usługę anty-śledzenia poczty e-mail - Computerworld - Wiadomości IT, biznes IT, praca w IT, konferencje

Czy DuckDuckGo jest bezpieczna? - Computerworld - Wiadomości IT, biznes IT, praca w IT, konferencje

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200