Drużyna z Polski najlepsza w drugiej edycji konkursu Marathon24!

W niedzielę 30 listopada 2014 roku o godzinie 10:15, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia zakończył się Wielko Finał drugiej edycji konkursu Marathon24. Najlepsi okazali się Polacy. Była to druga edycja międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego organizowanego w Polsce – „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime”.

Wielki Finał trwał nieprzerwanie przez 24 godziny, a najlepszą okazała się drużyna „SajchoModzajtoSajgon” z Polski. Drugie miejsce zajęli również Polacy – drużyna „Last Minute”, trzecie miejsce przypadło drużynie „Charles University Legion” z Czech.

Członkowie drużyny zwycięskiej drużyny: Marek Cygan, Przemysław Dębiak i Mateusz Żotkiewicz musieli w Wielkim Finale pokonać 29 innych drużyn z ośmiu krajów w trzech niezwykle wymagających zadaniach. Konkurencja była bardzo ciężka, jednak ostatecznie zespołowi „SajchoModzajtoSajgon” udało się sięgnąć po najwyższe miejsce na podium i nagrodę główną.

Zobacz również:

  • 17 polskich firm wyróżniono w rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe
  • Chmury także mają szczyty. „Best in cloud 2022”
Drużyna z Polski najlepsza w drugiej edycji konkursu Marathon24!

Dr Adam Góral, Prezes Zarządu Asseco Poland, powiedział po zakończeniu imprezy: „Konkursy takie jak „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime” pokazują, że potrafimy być świetnym gospodarzem dla międzynarodowych drużyn programistycznych, a także posiadamy wybitnych specjalistów od nowych technologii i oprogramowania. Cieszę się z sukcesu drugiej edycji tego konkursu”.

Z kolei Dr Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdynia, stwierdził: „Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia to polska Dolina Krzemowa. Tu nauka łączy się ze sztuką i biznesem. Na skalę globalną rozwijają się tu nowoczesne technologie, które pomagają w codziennym życiu każdego z nas. Jest to możliwe również dzięki ludziom, najlepszym specjalistom, który przybywają do Gdyni z całego świata. Dlatego też jest to naturalne środowisko konkursów dla najzdolniejszych, takich jak Marathon24.”

Tomasz Kułakowski, Prezes Zarządu CodiLime, dodał: „Druga edycja konkursu Marathon24 była bardzo dużym sukcesem, udało się nam dotrzeć do kilkunastu tysięcy programistów, z których 90 najlepszych gościliśmy w Gdyni. Wierzę, że dalsza tak owocna współpraca i wsparcie ze strony PKO Banku Polskiego, Banku Zachodniego WBK, Asseco Poland oraz miasta Gdynia przyniesie jeszcze lepsze efekty przy organizacji edycji 2015.”

Więcej informacji o konkursie i ostateczny ranking można na tej witrynie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200