Drukuj kolorowo to, co widzisz na ekranie

Obraz zadrukowanej kolorowo strony prawie nigdy nie pokrywa się z obrazem widocznym na ekranie monitora. Chce to zmienić firma Electronic for Imaging (EFI) z Kalifornii.

Obraz zadrukowanej kolorowo strony prawie nigdy nie pokrywa się z obrazem widocznym na ekranie monitora. Chce to zmienić firma Electronic for Imaging (EFI) z Kalifornii.

Już w maju ma ona zamiar rozpocząć promocję pakietu Cachet, umożliwiającego uzyskanie tego, co firma EFI nazywa "przenoszeniem kolorów", a co w istocie ma być możliwie wiernym przesłaniem kolorów z wejścia na ekran i z ekranu na wyjście. Cachet firmy EFI działa na systemowej platformie EFI Color zarządzającej kolorystyką, a zawierającej procesor, aplikację, interfejs do programowania i szereg tzw. profili urządzeń. Są to zbiory danych dla indywidualnych urządzeń, zawierające informacje o wszystkich możliwościach i ograniczeniach skanerów, monitorów i drukarek systemu. Obecnie Cachet będzie dostarczony z profilami do dziewięciu urządzeń , w tym do HP PaintWriter, QMS ColorScript 100, Eastman Kodak Excell 7700, Canon Inc. CLC 1 i 500.

Wprawdzie zarządzanie kolorystyką na poziomie oprogramowania DTP nie jest przeznaczone dla przeciętnego użytkownika komputerów, ale analitycy rynku twierdzą, że w przyszłości każdy użytkownik będzie chciał mieć taką rzecz albowiem "jesteśmy społecznością niesłychanie wrażliwą na kolorystykę". Cena Cachet Color Editor dla komputerów Macintosh ma wynosić 600 USD. (wn) Ewolucja notebooków

Przykładem nowej tendencji w konstrukcji komputerów typu notebook jest Librex T386SX firmy Librex Computer Systems. Posiada on wymienne stacje dysków twardych, gniazdo typu PCMCIA do dołączania i używania dysków typu flash (modułów pamięci półprzewodnikowej z własnym zasilaniem), oraz możliwość łatwego powiększania pamięci RAM. Wsuwane do komputera stacje dysków twardych mają pojemność 40, 80 i 120 MB. Mogą one być w sposób bardzo łatwy dołączane i odłączane od notebooka co umożliwia przechowywanie ich z daleka od komputera, w bezpiecznym miejscu, np. w sejfie. Komputer nie posiada wbudowanej stacji na dyskietki, ale jest dostarczany razem z dołączaną zewnętrznie stacją FDD. Wkładane moduły pamięci RAM pozwalają bardzo prosto, podobno łatwiej niż przy użyciu modułów SIMM, zwiększać pamięć RAM od standardowych 4 MB do 12 MB. Omawiany notebook waży niewiele ponad 2 kg i kosztuje 2800 USD (40 MB HDD). Posiada 9.5 calowy monitor LCD z kartą VGA z 64 odcieniami szarości i możliwość dołączenia zewnętrznego monitora. Dwa monitory mogą pracować jednocześnie. Sprzedaż tych urządzeń rusza w maju br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200