Drukowanie bez kabli

Firma 3Com wprowadziła na rynek specjalny zestaw adapterów oraz oprogramowania, umożliwiający bezprzewodowe podłączenie drukarki do komputera. Bluetooth Printing Kit przeznaczony jest dla użytkowników domowych oraz niewielkich firm.

Firma 3Com wprowadziła na rynek specjalny zestaw adapterów oraz oprogramowania, umożliwiający bezprzewodowe podłączenie drukarki do komputera. Bluetooth Printing Kit kosztuje 250 USD i przeznaczony jest dla użytkowników domowych oraz niewielkich firm.

Rozwiązania oparte jest na technologii Bluetooth, umożliwiającej szybkie, bezprzewodowe przesyłanie danych na niewielkie odległości. W skład zestawu wchodzą: oprogramowanie, umożliwiające odpowiednie skonfigurowanie połączenia oraz dwa adaptery: Wireless Bluetooth USB Adapter oraz Wireless Bluetooth Parallel-Port Printer Adapter. Pierwszy z nich należy podłączyć do złącza USB w komputerze, drugi – do portu równoległego drukarki. Zestaw pozwala na swobodne komunikowanie się ze sobą komputera oraz drukarki, pod warunkiem jednak, że odległość pomiędzy obydwoma urządzeniami nie przekracza 10 m.

Zobacz również:

Więcej informacji:

http://www.3com.com


TOP 200