Drukowanie bez PC

Koncern Sony zaprezentował drukarki, która umożliwiają drukowanie zdjęć wprost z aparatu fotograficznego. Nowością jest to, że jedno z urządzeń posiada wbudowany napęd CD-R/RW.

Jeden z największych producentów sprzętu elektronicznego, japońska firma Sony, zaprezentowała drukarki, która umożliwiają drukowanie zdjęć wprost z aparatu fotograficznego - bez konieczności używania komputera. Dodatkowo model SV88 ma ponadto wbudowany napęd CD-R/RW (CD Recordable/Rewritable) - to, według informacji firmy, pierwszy przykład zamontowania takiego urządzenia w drukarce. Dzięki takiemu rozwiązaniu, drukarka może służyć nie tylko do drukowania zdjęć, ale również jako narzędzie do ich przeglądania. Obsługę ma ułatwić możliwość podłączenia drukarki do telewizora i sterowanie nią za pomocą wyświetlanego na ekranie menu. Dzięki temu SV88 ma być idealnym narzędziem dla osób, które chciałyby korzystać z możliwości fotograficznych, nie kupując komputera. Drugi model, SV77, ma wbudowany 3,2 calowy wyświetlacz LCD.

Obydwie drukarki wyposażone są w sloty umożliwiające odczytywanie danych z wielu różnych nośników - Memory Stick firmy Sony, kart PC, Smart Media oraz Compact Flash. Wbudowany port USB umożliwia komunikację urządzenia z komputerem. Premiera nowych produktów Sony jest potwierdzeniem ogłoszonych kilka dni temu informacji o planach ekspansji na rynek drukarek. Obydwie drukarki przeznaczone są raczej dla klientów indywidualnych - w sklepach (początkowo jedynie w Japonii) powinny pojawić się już w lipcu br.