Drukarka o wyglądzie DVD

Lexmark wprowadził do swej oferty drukarkę do konfiguracji wieżowej, przystosowaną do współpracy z telewizją interaktywną i komputerem. Jej elegancki wygląd przywołuje na myśl stacjonarny odtwarzacz DVD lub dekoder telewizji satelitarnej.

Lexmark wprowadził do swej oferty drukarkę do konfiguracji wieżowej, przystosowaną do współpracy z telewizją interaktywną i komputerem. Jej elegancki wygląd przywołuje na myśl stacjonarny odtwarzacz DVD lub dekoder telewizji satelitarnej.

Wysokość atramentowego urządzenia wynosi jedynie 12 cm. Najciekawsze jest jednak to, że drukarka współpracuje zarówno z komputerem, jak i z telewizją interaktywną.

Zobacz również:

  • Drukarka laserowa kolorowa - co kupić i dlaczego?
  • Niebezpieczna usługa Windows Print Spooler

Po podłączeniu do przystawki telewizji interaktywnej drukarka i3 umożliwia drukowanie fotografii, wiadomości poczty elektronicznej i ich załączników, a także dokumentowanie transakcji "handlu telewizyjnego" (t-handlu), takich jak operacje bankowe i zakupy dokonywane za pośrednictwem telewizji interaktywnej. Nietypowa konstrukcja umożliwia ustawienie urządzenia w konfiguracji wieżowej. Wbudowany podajnik papieru ładowany jest od przodu, podobnie zresztą jak kaseta z atramentem. Diody na panelu przednim automatycznie sygnalizują użytkownikowi, gdy atrament w kasecie powinien zostać uzupełniony.

Lexmark i3 zapewnia druk czarny lub kolorowy ze rozdzielczością 2400 x 1200 dpi. Wielkość kropli atramentu to 7 pikolitrów. Drukarkę można także rozbudować do konfiguracji dwugłowicowej z dodatkową kasetą z czarnym atramentem. Szybkość druku w trybie monochromatycznym to 9 str./min, a przy druku w kolorze 5 str./min.

Drukarka może być podłączona bezpośrednio do przystawek telewizji interaktywnej z systemami operacyjnymi MSTV, PowerTV i Linux. W przypadku komputera PC drukarka i3 jest zgodna z systemami operacyjnymi Windows 98, Windows Me, Windows 2000 i Windows XP.

Cena detaliczna produktu została ustalona na ok 139 USD. Produkt będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Więcej informacji:

PrintMark Polska Sp. Z o.o.

Biuro w Krakowie:

ul. J. Conrada 51

31-357 Kraków

Tel: (0 12) 290-14-00

fax: (0 12) 290-14-04

http://www.lexmark.com.pl

mailto:[email protected]

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200