Drukarka laserowa kolorowa - co kupić i dlaczego?

Jaką drukarkę laserową, w dodatku kolorową, wybrać do biura lub home office? Oto kilka pomocnych wskazówek.

Drukarka laserowa kolorowa / Fot. Opt Lasers, Unsplash.com

Drukarka laserowa kolorowa / Fot. Opt Lasers, Unsplash.com

Drukarka laserowa kolorowa to dobry wybór dla użytkownika, choć trzeba podkreślić, że takie urządzenia nie są tanie. Na pewno jednak świetnie spisują się na co dzień. Zapewniają szybkie i wyraźne wydruki zarówno tekstu, jak i plików graficznych. Działają bardziej niezawodnie niż modele atramentowe i nie zapychają się, jeśli będą nieużywane przez dłuższy czas (kilka tygodni).

Sprawdź: Menedżer haseł

Zobacz również:

  • Drukarki mogą być źródłem potencjalnych zagrożeń dla organizacji
  • HP aktualizuje drukarki - koniec z zamiennikami tuszy i tonerów

Jedną z najlepszych na rynku drukarek laserowych i kolorowych są HP Color LaserJet Pro M255dw i HP Color LaserJet Pro MFP M479fdw. To bardzo wszechstronne urządzenia, a do tego proste w konfiguracji. Zapewniają też świetne wydruki - jakość jest bardzo wysoka zarówno dla dokumentów czarno-białych, jak i zdjęć czy grafik.

Drukarka laserowa - czy warto kupić kolorową?

Drukarki laserowe kolorowe polecamy przede wszystkim osobom, które drukują bardzo dużo treści w kolorze. Wtedy faktycznie jest to wygodne, a przy tym - w dłuższej perspektywie czasu - opłacalne. Same drukarki są jednak dość drogie.

Przy zakupie zwracajmy uwagę czy drukarka może drukować dwustronnie, czy też nie ma takiej opcji. W obecnych czasach każdy doceni też możliwość drukowania bezprzewodowego. Sprawdźmy więc czy interesująca nas drukarka ma łączność bezprzewodową.

Nowoczesne drukarki mają też dotykowe ekrany do obsługi, które często bardzo dobrze się spisują. Jeśli używamy stale tych samych ustawień, raczej nie docenimy takiego interfejsu. Jeśli nie, wtedy na pewno jest to przydatne rozwiązanie. Trochę jak z ekspresami do kawy, które obsługuje się aplikacjami mobilnymi. Niby gadżet, a potem - gdy już przyzwyczaimy się do takiej obsługi - okazuje się to komfortem, z którego nie chcemy rezygnować.

Zobacz: Canva

Inne, polecane modele drukarek laserowych to Lexmark MC3426adw, Brother HL-L3290CDW czy Canon Color imageClass LBP664Cdw.

Drukarka laserowa to dobra inwestycja

Drukarki laserowe są mniej frustrujące w utrzymaniu. Wkłady z tonerem nie muszą być wymieniane zbyt często, w przeciwieństwie do zbiorników z atramentem. Do tego nie zapychają się, a same urządzenia pracują wyraźnie szybciej i lepiej. To świetne sprzęty do biura lub home office. Warto dodać, że wydajne modele mogą drukować nawet ok. 30 str./min, podczas gdy drukarki atramentowe oferują mniej więcej o połowę gorsze rezultaty.

Drukarki laserowe kolorowe i czarno-białe zapewniają też o wiele lepszą jakość wydruków. Dotyczy to zwłaszcza cienkich linii czy małych rozmiarów czcionek. W dłużej perspektywie są też bardziej ekonomiczne w eksploatacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200