Drukarka do etykietek

Firma Seiko opracowała bardzo pożyteczne urządzenie znacznie ułatwiające wykonywanie drukowanych nalepek na dyskietki, nalepek adresowych, etykiet do towarów w krótkich seriach.

Firma Seiko opracowała bardzo pożyteczne urządzenie znacznie ułatwiające wykonywanie drukowanych nalepek na dyskietki, nalepek adresowych, etykiet do towarów w krótkich seriach. Urządzeniem tym jest drukarka Smart Label Printer. Drukarka drukuje za pomocą głowicy elektry-czno-termicznej. Wysokonapięciowe elektryczne powodują powierzchniowe przypalanie i trwałe zaczernienie papieru lub materiału użytego do druku. Jakość druku jest podobna do drukarek 24-igłowych. Szybkość druku wynosi ok. 120 znaków na sekundę. Drukarka może drukować na papierze, folii samoprzylepnej, taśmie plastykowej, tekturze itp. Szerokość pola druku wynosi ok. 9 cm.

Smart Label Printer sprzedaje się wraz z oprogramowaniem pozwalającym tworzyć proste bazy adresowe, drukować jednakowy tekst ze zmiennymi fragmentami. W oprogramowaniu przewidziano kilkanaście wersji nalepek adresowych i dyskietkowych. Drukarka oferowana jest z oprogramowaniem dla komputerów typu IBM PC i Macintosh. Koszt urządzenia wynosi ok. 290 USD.


TOP 200