Drukarka bez papieru

Na rynku amerykańskim pojawiło się całkowicie nowe urządzenie służące do prezentacji obrazów generowanych przez komputer.

Na rynku amerykańskim pojawiło się całkowicie nowe urządzenie służące do prezentacji obrazów generowanych przez komputer. Urządzenie zwane Information Station wyprodukowała firma Applied Resources. Jest to nowy rodzaj wyświetlacza, który w określonych sytuacjach może zastępować zwykły monitor komputerowy, rzutnik lub wydruk na papierze. W materiałach reklamowych Information Station nazywane jest „bezpapierową drukarką". Obraz jest tworzony za pomocą czarnego proszku (tonera) na taśmie z przezroczystej folii, znajdującej się za szklanym ekranem. Maksymalne wymiary obrazu - 34 na 24 cale. Rozdzielczość urządzenia wynosi 72 dpi (1680 punktów w poziomie na 2391 punktów w pionie). W czasie wyświetlania jednego obrazu następny tworzony jest poza ekranem. Po wyświetleniu obrazu toner jest usuwany z taśmy foliowej i odprowadzany do ponownego użycia. Taśma jest przesuwana i na ekranie pojawia się następna „klatka".

Urządzenie, podłączane do komputera (firma sugeruje PC z procesorem 286 lub szybszym) przez standardowy port równoległy, jest duże (co należy uważać za zaletę) i kosztowne (15000 dolarów - to już wada), ale też szybkie: pozwala na zademonstrowanie sześciu pełnoekranowych obrazów w ciągu minuty. Zmiana obrazów może być sterowana ręcznie lub wcześniej zaprogramowana. Wyświetlane mogą być tylko obrazy monochromatyczne (do ośmiu odcieni szarości). Możliwe jest również przenoszenie na bieżąco obrazów na ekran Information Station przy pomocy skanera. W tym wypadku o szybkości wyświetlania obrazu decyduje szybkość skanowania. Ograniczeniem urządzenia jest niewątpliwie brak możliwości wyświetlenia tekstu w trybie znakowym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200