Druk 3D w Windows 8

Koncern z Redmond stworzył aplikację dla Windows 8.1 ułatwiającą korzystanie z podłączanych do komputera drukarek 3D. Program o nazwie 3D Builder jest już dostępny w sklepie Windows Store. 

Microsoft najwyraźniej uważa, że drukowanie obiektów trójwymiarowych będzie się szybko popularyzować i chce, by jego flagowy OS był gotowy do współpracy z popularnymi drukarkami 3D. Warto dodać, że Windows 8.1 natywnie obsługuje drukowanie 3D – nowa aplikacja korzysta z narzędzi domyślnie wbudowanych do tego systemu.

"Dzięki 3D Builder użytkownicy będą mogli łatwiej tworzyć i drukować obiekty 3D. Windows 8.1 obsługuje takie drukarki i "rozumie" formaty 3D bez problemu, co zdecydowanie ułatwi jego użytkownikom korzystanie z tej technologii" – tłumaczą przedstawiciele Microsoftu.

Zobacz również:

  • Zbliża się ostateczny koniec wsparcia dla Windows 8

Nowy program będzie mógł być wykorzystany do drukowania obiektów zaprojektowanych w innych aplikacjach lub projektów dostarczonych przez Microsoft (użytkownicy będą też mogli tworzyć własne obiekty lub modyfikować wzorce dostarczone z programem).

Dodajmy, że czołowi producenci drukarek 3D – m.in. 3D Systems, MakerBot oraz TierTime – zamierzają wprowadzić do swoich urządzeń aktualizacje zapewniające kompatybilność z aplikacją Microsoftu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200