Drugi etap wdrożenia Syriusza w powiatowych urzędach pracy

Docelowo zostanie on wdrożony w 340 powiatowych urzędach pracy w całym kraju i będzie z niego korzystać ok. 20 tys. użytkowników. Zakończenie wdrożenia planowane jest na czerwiec 2011 r.

Drugi etap wdrożenia systemu Syriusz obejmuje on 13 powiatowych urzędów pracy, m.in. w Grudziądzu, Kędzierzynie-Koźlu, Elblągu i Łowiczu i zakończy się w czerwcu 2009 r. Wdrożenie oprogramowania Syriusz realizowane jest w ramach umowy zawartej w styczniu 2009 r. między Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich (jednostka powołana przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej) a Sygnity. Wartość umowy na wdrożenie i rozwój oprogramowania wynosi ponad 36 mln zł netto.

Syriusz jest następcą systemu PULS działającego od 1999 r. w Powiatowych Urzędach Pracy, Wojewódzkich Urzędach Pracy oraz Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Syriusz kładzie duży nacisk na obsługę różnych form aktywizacji bezrobotnych. Nowy system usprawnia też obsługę klientów korzystających z usług urzędów pracy oraz ułatwia osobom poszukującym zatrudnienia dostęp do usług rynku pracy.

W pierwszym kwartale 2009 r. rozpoczęło się pilotażowe wdrożenie systemu Syriusz w trzech urzędach pracy. Jednym z nich jest Powiatowy Urząd Pracy w Garwolinie, który został wybrany do realizacji tego etapu projektu ze względu na doświadczenie w realizacji projektów realizowanych przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. "Poprzedni system, z którego korzystaliśmy, miał już za sobą wiele modyfikacji wynikających z ciągłych zmian prawnych i praca z nim stawała się coraz trudniejsza" - mówi Waldemar Zaręba, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Garwolinie.

Więcej o e-administracji

Kto bada polską e-administrację?

Jak wygląda 20 lat informatyzacji polskiej administracji. Jakie projekty będą prowadzone w Polsce przez kolejne lata.

MSWiA ogłasza listę projektów w ramach 7. osi priorytetowej PO IG.

Zapraszamy też na naszą doroczną VI konferencja Wolność i Bezpieczeństwo - W kręgu pięciu żywiołów: ziemia, woda, ogień, powietrze i cyberprzestrzeń. Odbędzie się ona w dniach 20-22 maja w hotelu Haffner w Sopocie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200