Druga edycja Exatel Security Day!

Przez dwa czerwcowe dni Warszawa stajnie się stolicą cyberbezpieczeństwa. Specjaliści, na co dzień zajmujący się ochroną systemów teleinformatycznych, pokażą najciekawsze i najtrudniejsze przypadki walki z cyberprzestępczością.

W tym roku tematem przewodnim będzie „Praktyczna strona cyberbezpieczeństwa”. Dlaczego? Dlatego, że cyberbezpieczeństwo właśnie przestało być problemem garstki fachowców, czymś w gruncie rzeczy odległym od „realnego” życia. To sfera, w której panuje wspólnota interesów i którą trzeba rozwijać wspólnie ze wszystkimi uczestnikami rynku technologii.

Ostatnie ataki na instytucje rządowe, sektor finansowy, energetyczny, czy obronny pokazały, że branża odpowiedzialna za bezpieczeństwo teleinformatyczne musi natychmiast zacząć dbać o stabilność podmiotów gospodarczych oraz podstawowych instytucji i porządku publicznego.

Innymi słowy, czas na rozmowę o praktycznych rozwiązaniach, nie trendach i zbyt wolno rozwijanych strategiach. Dlatego Exatel zgromadzi na jednym wydarzeniu wybitnych praktyków cyberbezpieczeństwa. Będą oni dzielić się wiedzą, którą na co dzień wykorzystują, broniąc systemów, analizując zagrożenia. Konferencja jest pomyślana jako miejsce spotkania specjalistów od cyberbezpieczeństwa, osób odpowiedzialnych za jego zapewnienie i twórców rozwiązań informatycznych i sprzętowych.

Exatel Security Day 2017 ma pokazać, że problemy, przed którymi stoi biznes i administracja są do przezwyciężenia, że mimo narastającej cyberprzestępczości nie pozostajemy bezbronni. Najlepszym orężem jest wiedza. Dlatego warto się nią dzielić. Drugim filarem bezpieczeństwa są ludzie. Dlatego warto ich spotkać.

Wśród zaproszonych gości będziemy mogli zobaczyć takich ekspertów, jak Adam Haertle, Leszek Miś, Jason Mical, Luca Doan, a także najlepszych specjalistów Exatela – między innymi Jakuba Sytę, Tomasza Wodzińskiego, Jarosława Sporysza, Piotr Dudzic i innych pracowników Security Operations Center.

Wśród tematów poruszanych przez prelegentów warto zwrócić uwagę na:

  • Czym grozi zaniedbywanie zabezpieczeń w firmowej sieci
  • Jak haker może wpłynąć na wynik wyborów
  • Jak wyglądają prace Security Operations Center (SOC) od kuchni,
  • Jak łatwo jest ukraść dane
  • Co właściwie robi malware
  • Arsenał – jakimi narzędziami dysponują ludzie od bezpieczeństwa

Zapraszamy Państwa do śledzenia strony exatelsecurityday.pl

Partnerami merytorycznymi Exatel Security Day są firmy:

Fidelis, 4Sync i OWL Cybersecurity

Partnerami medialnymi są:

Polska Agencja Prasowa PAP, Interia, Computerworld, Biznes Alert, Polska2014, , Cyberdefence24, IT Professional, wSieci, Gazeta Bankowa, Polish Market oraz Zaufana Trzecia Strona

O organizatorze:

Exatel jest polskim liderem usług cyberbezpieczeństwa. Exatel to jedyny polski operator telekomunikacyjny należący do Skarbu Państwa. Od ponad 20 lat świadczy kompleksowe usługi z zakresu telekomunikacji dla operatorów, biznesu i sektora publicznego. Jako głosowy operator hurtowy skutecznie działa na rynku globalnym. Opiera się na nowoczesnej i rozległej sieci transmisyjnej o przepustowości do 8 Tbps i długości ok. 20 000 km. Oferuje usługi cyberbezpieczeństwa dla sektora publicznego i biznesu.