Droższe porty Ethernet

Jak donosi Dell Oro Group, cena portów Ethernet wzrosła po raz pierwszy od kilku lat, i to pomimo tego, że użytkownicy kupują coraz więcej przełączników. Dane dotyczą pierwszych sześciu miesięcy 2004 r.

Cena portu Ethernet (średnia, biorąc pod uwagę wszystkie typy portów - 10, 100 i 1000 Mb/s) zainstalowanego w przełączniku wzrosła do 96 USD. Jeden port Fast Ethernet kosztuje obecnie ok. 50 USD, a port Gigabit Ethernet ok. 200 USD.

Trzeba jednak przyznać, że wchodzące ostatnio na rynek przełączniki wspierają często szereg dodatkowych rozwiązań, żeby tylko wymienić technologię Power-over-Ethernet (zasilanie urządzeń sieciowych przez skrętekę UTP) i inteligentne oprogramowanie przetwarzające pakiety w warstwach 4 do 7.

Zobacz również:

  • W jakim kierunku pójdzie Ethernet?
  • E-faktury: zmiany są nieuniknione
  • Ceny dysków SSD pójdą w górę

W raporcie Dell Oro można przeczytać, że popyt na przełączniki Ethernet był w pierwszej połowie 2004 r. bardzo duży, a w drugiej połowie roku ceny portów ethernetowych znowu spadną.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200