Droższe płyty CD?

Memorex, jeden z największych producentów nośników optycznych, zapowiedział podwyżkę cen płyt CD-R i CD-RW. Krążki mają zdrożeć o 10-15% - podwyżki możemy spodziewać się już na początku przyszłego roku.

Przedstawiciele firmy decyzję tę tłumaczą rosnącymi kosztami produkcji oraz licencji - według nich koszty wytwarzania nośników wzrosły w ciągu minionego roku o ok. 35% i tylko ostrej konkurencji na rynku zawdzięczać możemy to, iż płyty dotąd nie drożały. Ważnym czynnikiem jest również rosnąca popularność nagrywarek i nośników DVD - sprawia ona, że producenci wolą inwestować w ich produkcję (zamiast modernizować linie produkcyjne, na których wytwarzane są nośniki CD). Stanowisko Memoreksu jest więc klarowne - jeśli chcemy utrzymać wysoką jakość, musimy podnieść ceny.

Memorex jest pierwszym producentem nośników, który zapowiada podwyżkę - nie wydaje się jednak, by sytuacja innych wytwórców płyt CD różniła się znacząco. Dlatego też w najbliższym czasie należy spodziewać się kolejnych informacji o wzroście cen płyt.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200