Droższe LCD?

Najwięksi światowi producenci zapowiadają 2-3-proc. wzrost cen paneli LCD. Potwierdza to wcześniejsze przewidywania analityków, którzy już na początku grudnia twierdzili, że po bardzo dużym spadku cen monitorów ciekłokrystalicznych ich ceny zaczną się stabilizować, a potem prawdopodobnie wzrosną.

Większość producentów paneli TFT-LCD zapowiada na styczeń wzrost cen tych produktów. Potwierdza to wcześniejsze przewidywania niektórych analityków, którzy już na początku grudnia twierdzili, że po dużym spadku cen monitorów ciekłokrystalicznych już niedługo ich ceny zaczną się stabilizować, a potem prawdopodobnie rosnąć.

Zapowiadany wzrost cen na razie będzie sięgać jedynie 2-3%. Analitycy nie wykluczają dalszych podwyżek cen aktywnych matryc LCD. Koreański gigant elektroniczny Samsung zapowiada, że hurtowa cena netto 15" panelu TFT-LCD wyniesie średnio 250 USD.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200