Dropbox poszerza ofertę o nową usługę dedykowaną dla firm

Dropbox wprowadza do oferty nową usługę, która została zaprojektowana - jak twierdzi firma od postaw – z myślą o firmach. Płatna usługa nosi nazwę Dropbox for Business i oferuje nie tylko możliwość przechowywania danych w chmurowym magazynie, ale wspiera dodatkowe funkcjonalności, szczególnie atrakcyjne właśnie dla firm.

Pozwalają one lepiej kontrolować dane oraz zarządzać nimi, jak i udostępniać je członkom grup roboczych działających w ramach firmy. Dzięki usłudze Dropbox for Business pracownicy firmy mogą współużytkować pliki i udostępniać je sobie wzajemnie nie uciekając się do takich technologii, jak FTP, e-mail, nie mówiąc już o przenośnych pamięciach masowych USB.

Usługa zmusi zapewne innych dostawców tego rodzaju rozwiązań (takich jak Google czy Amazon) do zmodyfikowania swojej oferty w tym obszarze. Warto w tym momencie powiedzieć, że Amazon wprowadził wczoraj do oferty również nową usługę. Nosi ona nazwę WorkSpaces i jest reklamowana przez producenta jako „desktop computing in the cloud”.

Zobacz również:

  • Włochy są kolejnym krajem, w którym Microsoft zbuduje swoją chmurę
  • Złośliwe oprogramowanie w chmurze - nowy, niebezpieczny trend
  • Zewnętrzny dysk, chmura czy dysk sieciowy? Jak zadbać o backup

Dropbox for Business oferuje też trzy opcje przeznaczone specjalnie dla administratorów systemów IT: Remote wipe, Account transfer i More detailed reports on sharing. Usługa ruszy oficjalnie w styczniu 2014 r. (jest obecnie oferowana jako produkt beta i testowana przez wybranych użytkowników). Cena usługi - od 795 USD rocznie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200