Dropbox chce stać się pełnoprawnym pakietem biurowym

Dropbox zauważa, że coraz więcej firm stawia na home office. To oznacza, że więcej użytkowników korzysta z dysku sieciowego, ale też narzędzi biurowych do współpracy online. Firma chce to wykorzystać.

Dropbox zaoferuje też cyfrowy podpis / Fot. Kelly Sikkema, Unsplash.com

Dropbox zaoferuje też cyfrowy podpis / Fot. Kelly Sikkema, Unsplash.com

Dropbox chce, aby użytkownicy mogli używać jego oprogramowania do wszystkich zadań służbowych. Zamiast przechowywać i dzielić się plikami, użytkownicy mieliby udostępniać, edytować, czy nawet analizować wszelkie dokumenty.

Pobierz: GIMP

Firma z tego powodu przejęła DocSend za 165 mln dolarów. Dzięki temu, jak przekonuje Dropbox, klienci otrzymają teraz "kompleksowy zestaw" produktów obejmujących współpracę online, udostępnianie plików i podpisy elektroniczne.

Zobacz również:

  • Zewnętrzny dysk, chmura czy dysk sieciowy? Jak zadbać o backup
  • Najlepsze bezpłatne alternatywy dla pakietu Microsoft (Office) 365

Dropbox to coś więcej niż dysk online

Firmy, które korzystają z Dropboksa, będą teraz mogły używać również DocSend do dostarczania ofert i dokumentów, które wymagają cyfrowego podpisu. Będą też w stanie monitorować, kto np. jeszcze nie udzielił podpisu, a także udzielać uprawnień w zakresie dostępu do poszczególnych plików.

Drew Houston, dyrektor generalny i współzałożyciel Dropbox, przyznał w oficjalnym komunikacje, że w planach jest połączenie Dropbox, DocSend, a także HelloSign. Ta ostatnia firma została przejęta za 230 mln dol. w 2019 r. Łącznie pod szyldem Dropbox w najbliższej przyszłości znajdziemy "kompleksowy pakiet produktów do pracy online".

Sprawdź: E dowód

Firma wierzy, że w ten sposób zyska wielu nowych klientów, którzy nie chcą korzystać z pakietu Microsoft czy Google, albo po prostu szukają czegoś innego.

Co więcej, Dropbox ogłosiło też, że przechodzi na strategię opartą na pracy zdalnej. Firma poinformowała, że budynek, który wynajmowała jako główną siedzibę w San Francisco, zostanie sprzedany za 1,08 mld dol. Jest to zarazem nowy rekord na rynku nieruchomości komercyjnych w tym regionie.

Warto dodać, że Dropbox już od dłuższego czasu oferuje m.in. możliwość tworzenia, edytowania i udostępniania dokumentów czy arkuszy kalkulacyjnych. Obsługuje pliki z pakietów Google i Microsoft, a także ma własne narzędzie Dropbox Paper do edytowania dokumentów online w czasie rzeczywistym ze współpracownikami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200