Drive eRazer usuwa dane bezpowrotnie

Amerykańska firma WiebeTech oferuje urządzenie o nazwie Drive eRazer, które usuwa bezpowrotnie wszystkie dane zapisane na dysku twardym.

Urządzenie jest przeznaczone dla pracowników i menedżerów działów IT, którzy chcą usunąć wszystkie dane znajdujące się na dysku twardym w taki sposób, aby nie można ich było w żaden sposób odzyskać. Drive eRazer pracuje bez pomocy komputera.

Dysk twardy należy podłączyć bezpośrednio do urządzenia i zainicjować proces wymazywania danych, co w przypadku dysku o pojemności np. 250 GB trwa dwie godziny (dane są wymazywane z szybkością 35 MB/s).

Drive eRazer usuwa wszystkie dane, partycje oraz obszary HPA (Host Protected Area), weryfikując za każdym razem wykonane zadanie. Producent oferuje trzy wersje urządzenia: DRZR-1 (wersja standardowa dla dysków 3,5 cala IDE/PATA); DRZR-2 (wersja Pro dla dysków 3,5 cala IDE/PATA); DRZR-3 (wersja Pro dla dysków 2,5 cala IDE/PATA).

Drive eRazer usuwa dane bezpowrotnie
Urządzenie w wersji Pro jest przeznaczone dla bardziej wymagających użytkowników korporacyjnych, wspierając dodatkowe opcje wymazywania danych. WiebeTech konkuruje na rynku z takimi firmami jak Blancco, która twierdzi, że jej oprogramowanie o nazwie Pro 4.7 wymazuje z dysków dane najszybciej na świecie. Pro 4.7 wymazał w tym roku z dużej liczy dysków (znajdujących się w sieci SAN) 210 TB danych w ciągu 19 godzin. Daje to szybkość wymazywania danych rzędu 184 GB na minutę (czyli 3,06 GB na sekundę).

Rozwiązanie kosztuje (zależnie od wersji) od 121 do 242 USD.


TOP 200