Dotykowy ekran z IBM

Konstruktorzy IBM podjęli prace nad zastosowaniem dotykowego ekranu do swoich komputerów. Opracowane założenia projektu różnią się od prac innych firm.

Konstruktorzy IBM podjęli prace nad zastosowaniem dotykowego ekranu do swoich komputerów. Opracowane założenia projektu różnią się od prac innych firm. IBM twierdzi, że ekran taki nie może być modułem montowanym w wybranych modelach istniejącego sprzętu. Ekran dotykowy powinien znaleźć zastosowanie dokładnie tam, gdzie jest potrzebny. Przedstawiony publicznie projekt zakłada więc zastosowanie dotykowego ekranu w komputerach typu notebook, stosowanych jako końcówki zbierania danych przez pracowników będących w ruchu np. inkasentów, listonoszy, ankieterów, pracowników magazynów, pracowników dozoru technologicznego itp. Projekt IBM zakłada opracowanie ekranu kolorowego o minimalnej rozdzielczości wynoszącej 800 na 600 punktów. Ekran powinien także pozwolić na pisanie po nim specjalnym pisakiem, tak jak we wchodzących do użytku systemach „pisakowych". Praca ekranu w kolorze ma -zdaniem konstruktorów IBM - ułatwić pracę pracownikom i skrócić czas szkolenia w zakresie obsługi, takich maszyn. Zdaniem konstruktorów specjalna wersja komputera notebook obsługująca kolorowy ekran dotykowy, będzie wyposażona w ok. 4 MB pamięci RAM, procesor rodziny 486 i procedury programowe wykorzystujące doświadczenia w pracach nad sztuczną inteligencją prowadzonych przez NASA. Za najtrudniejszy problem do rozwiązania przy realizacji projektu uznano uzyskanie pełnej kompatybilności programowej z używanymi obecnie w komputerach osobistych systemami operacyjnymi. Przewidywane pojawienie się prototypu opisanego rozwiązania określono na połowę roku 1992.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200