Dotacje unijne - wkrótce startują nowe konkursy

Coraz więcej firm stara się o dotacje unijne na informatyzację swoich firm. Trzeba się spieszyć, bo jak informuje Ministerstwo Rozwoju regionalnego Do rozdysponowania dla przedsiębiorców pozostało już tylko około 5 mld zł. Wkrótce startuje 9 nowych konkursów.

"Na każdy konkurs zgłasza się więcej chętnych niż jest dostępnych środków" - mówi Piotr Popa, zastępca dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. "Do rozdysponowania dla przedsiębiorców pozostało już tylko około 5 mld zł, czyli trzeba się spieszyć" - dodaje. Tegoroczna pula zostanie przeznaczona między innymi na dofinansowanie informatycznej struktury przedsiębiorstw.

W Ministerstwie Rozwoju Regionalnego również odnotowano, że przedsiębiorcy chętniej korzystają z dotacji na informatyzację swoich firm. W Programie Innowacyjna Gospodarka, zainteresowani mogli pozyskać dofinansowanie m.in. na zakup środków trwałych, prowadzących do wsparcia technologii informacyjnych i komunikacyjnych. Do wykorzystania pozostało jeszcze 835 mln zł. Dużą popularnością wśród mikro i małych przedsiębiorców cieszyły się również dotacje na świadczenie usług drogą elektroniczną. Firmy te mogą się jeszcze starać o ponad 570 mln zł na założenie e-biznesu.

Zobacz również:

  • UE przeznaczy miliardy euro na fabryki układów scalonych

Wkrótce startuje 9 nowych konkursów. Najbliższe działanie skierowane do przedsiębiorców w Programie Innowacyjna Gospodarka, które wspomaga informatyzację firmy i rozwijanie biznesu online, to działanie 8.2. - Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B, skierowane do MŚP. Kwota wsparcia na projekt w zakresie wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B nie może być niższa niż 20 tys. zł i jednocześnie nie może przekraczać 2 mln zł. 19 września zostanie ogłoszony konkurs, nabór wniosków będzie trwał od 3 października. Dostępne jest 1 557 mln zł wolnych środków. 3 października ogłoszony będzie też konkurs w ramach Działania 8.4 - Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie "ostatniej mili". Tu dostępnych będzie ok. 630 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200