Dostęp internetowy via 3G

Lucent Technologies przedstawiła swoje rozwiązanie Flexent do budowy sieci globalnej, zapewniające dostęp do Internetu za pomocą routera, specjalnie projektowanego do obsługi ruchu mobilnego w systemach bezprzewodowych trzeciej generacji.

Lucent Technologies przedstawiła swoje rozwiązanie Flexent do budowy sieci globalnej, zapewniające dostęp do Internetu za pomocą routera, specjalnie projektowanego do obsługi ruchu mobilnego w systemach bezprzewodowych trzeciej generacji.

Sieć wykorzystuje szkielet IP firmy Sun Microsystems i stacje bazowe dla wszystkich podstawowych standardów 3G/UMTS, oparte na technologiach serwerowych protokołu IP Sun Microsystems. Zintegrowane stacje bazowe zoptymalizowano pod kątem pracy we wszystkich głównych standardach komunikacji bezprzewodowej trzeciej generacji 3G.

Kluczowe elementy nowej architektury mobilnego dostępu do Internetu to:

 system Flexent Wireless Router – stworzony od podstaw przez Laboratorium Bella do sygnalizacji i obsługi głosowej bram mobilnego dostępu do Internetu. Obsługuje także dane przesyłane z/do urządzeń bezprzewodowych – co stanowi usprawnienie w stosunku do dzisiejszych routerów obsługujących ruch IP. Router związany z aplikacjami rezydującymi w systemie Mobility Server umożliwia przekierowanie pakietów głosowych i danych do publicznej sieci telefonicznej lub do Internetu

 system Flexent Mobility Server – będący kluczowym elementem sieci komórkowych implementowanym w serwerach internetowych, jest przeznaczony do zarządzania sesjami mobilnego dostępu do Internetu. Zbudowany na bazie nowej generacji technologii serwerów Suna klasy operatorskiej, jest uzupełniony oprogramowaniem stworzonym przez Laboratoria Bella

 stacja bazowa Flexent OneBTS – stanowiąca jednolitą platformę radiową o funkcjach wybieranych alternatywnie przez zainstalowane oprogramowanie, wspiera obsługę wszystkich podstawowych standardów komunikacji radiowej 3G, a mianowicie: cdma2000, szerokopasmowy CDMA/UMTS i TDMA/EDGE.

Od czasu gdy Lucent i Sun ogłosiły (grudzień 1999 r.) strategiczne porozumienie o współpracy nad infrastrukturą dla nowej generacji Internetu, obie firmy intensywnie rozwijają systemy mobilnego dostępu szerokopasmowego w oparciu o procesory Sun Netra i platformę GPRS (General Packet Radio Service) Lucenta. Elementy platformy komórkowego dostępu IP będą stopniowo wprowadzane od początku 2001 r., równocześnie z komercyjnym wprowadzaniem pierwszej platformy stacji bazowej OneBTS.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200