Doskonała prognoza dotycząca rynku dysków SSD

IDC przewiduje, że dostawy dysków SSD będą rosły w najbliższych latach w tempie prawie 8% (składana roczna stopa wzrostu CAGR), podczas gdy przychody na tym rynku będą rosnąć w jeszcze szybszym tempie, bo o 9,2% każdego roku.

SSD

Wszystko wskazuje na to, że większość publikowanych ostatnio długoterminowych przepowiedni mówiących o boomie na tym rynku wydaje się być wysoce wiarygodna i zapewne sprawdzi się. Potwierdza to również ten raport.

Według IDC cały rynek dysków SSD będzie w 2025 roku warty aż 51,5 mld USD. Pojemność dysków SSD będzie w latach 2020-2025 rosnąć jeszcze szybciej, bo w tempie 33%. Tak gwałtowny wzrost przychodów na tym rynku spowodowany jest rosnącym zapotrzebowaniem na pamięci masowe, do czego walnie przyczyniła się pandemia. Miliony osób zaczęły pracować i uczyć się w tym czasie się w domu, a przetwarzane przez nie dane trzeba przecież gdzieś magazynować.

Zobacz również:

  • Salesforce sfinalizował przejęcie Slack’a
  • Indie zamierzają wyprodukować sprzęt IT o wartości 22 mld dolarów do 2025 r.
  • Grafen może dać dyskom twardym drugie życie

Co ciekawe, raport przewiduje również podobny wzrost na rynku dysków twardych, głównie z powody rosnącego popytu na takie urządzenia ze strony firm. Kupują one więcej systemów pamięci masowej, komputerów PC czy systemów nadzoru wideo. Według IDC światowe dostawy dysków twardych – chodzi o ogólną pojemność takich urządzeń - mają rosnąć przez najbliższe cztery lata o 18,5% każdego roku.


TOP 200