Doradztwo i edukacja

Obroty Hewlett-Packard Polska w 1998 roku przekroczyły 800 mln zł, osiągając o jedną trzecią więcej niż rok wcześniej.

Obroty Hewlett-Packard Polska w 1998 roku przekroczyły 800 mln zł, osiągając o jedną trzecią więcej niż rok wcześniej.

237 mln USD (823 mln zł) obrotów osiągnął w minionym roku finansowym Hewlett-Packard Polska. Oznacza to 36% wzrost w porównaniu z ub.r. (603,5 mln zł). Z dotychczasowego działu Professional Services Organization wyłoniono trzy nowe działy odpowiedzialne za doradztwo, edukację i sprzedaż produktów innych firm.

Producent mocno akcentuje stworzenie w Polsce nowego działu świadczącego usługi konsultingowe - Hewlett-Packard Consulting. Będzie się on zajmował szeroko pojętym doradztwem towarzyszącym dużym kontraktom firmy w Polsce. "Nie będziemy się ograniczać wyłącznie do doradztwa technicznego. Chcemy oferować szerszy zakres usług konsultingowych, w tym związanych z doradztwem biznesowym" - stwierdza Maciej Modrzejewski, szef polskiego HP Consulting.

HP Polska wspólnie z SAP prowadzi już wdrożenie ERP w Zakładzie Energetycznym Toruń. Wkrótce spodziewane jest podpisanie kolejnego kontraktu, na mocy którego HP będzie wdrażać system jako główny integrator. Firma współpracuje w Polsce m.in. z takimi dostawcami, jak SAP i Oracle. Często do projektów wykonywanych przez dział HP Consulting będą zapraszani podwykonawcy.

W przypadku wyników finansowych koncernu HP niepokojący może wydawać się spadek zysków. Przedstawiciele firmy tłumaczą go koniecznością wycofania starych linii produkcyjnych i odpisaniem likwidowanych w ten sposób środków trwałych w koszty bieżącej działalności. Nie bez znaczenia był też wpływ zaburzeń gospodarczych na koniunkturę na rynku informatycznym. Kryzys rosyjski spowodował m.in. zawieszenie na 15 miesięcy projektu budowy fabryki HP w Polsce.

Nie będziemy ograniczać się wyłącznie do doradztwa technicznego. Zamierzamy oferować szerszy zakres usług konsultingowych, w tym związanych z doradztwem biznesowym.

Maciej Modrzejewski

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200